GospodarkaSklepy RTV Euro AGD otwarte w galeriach pomimo zakazu

Karol Kwiatkowski22 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Kilka placówek sieci RTV Euro AGD w centrach handlowych we czwartek zostało otwartych dla klientów – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, placówki sieci były otwarte w galeriach w Nowym Sączu, w Tarnowie oraz Lublinie i Koszalinie. Niewykluczone jednak, że nie są to jedyne miasta, gdzie ta popularna marka zdecydowała się na złamanie rządowych nakazów, wg których sklepy z elektroniką znajdujące się w galeriach handlowych mają być zamknięte do 31 stycznia. Zakazom nie podlegają z kolei sklepy spożywcze, apteki, placówki usługowe czy drogerie.

Frustracja wynikająca z kolejnego lockdownu w handlu narasta, fatalne nastroje panują wśród sprzedawców odzieży. Jak podkreśla Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług branża więcej nie przetrwa, a nie ma racjonalnych przesłanek, by przedłużać zawieszenie działalności firm działających na terenie centrów handlowych – czytamy w Rzeczpospolitej.

– Otwarcie naszych sklepów traktujemy jako naturalną konsekwencję dotychczasowych deklaracji rządu, dotyczących terminu poluzowania obostrzeń w handlu. Oczekujemy, że rząd w sposób odpowiedzialny potwierdzi swoje zapowiedzi i stworzy nam warunki, byśmy otworzyli sklepy 1 lutego i zaczęli realnie odrabiać ubiegłoroczne i tegoroczne straty. Z naszej strony wszystkie warunki niezbędne do bezpiecznego otwarcia sklepów na terenie centrów handlowych zostały spełnione – zapewnia Zarząd ZPPHiU.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście + 3 =