WiadomościCenzury ciąg dalszy. Z Facebooka zniknął fanpage Demotywatorów

Magdalena Targańska22 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Liczący ok. 2 mln użytkowników fanpage serwisu Demotywatory.pl zniknął z Facebooka. Nie wiadomo na razie, dlaczego został usunięty. – Jedziemy z cenzurą coraz dalej – skomentowano na Demotywatorach.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl fanpage Demotywatorów został zablokowany w czwartek, 21 stycznia. Wiadomo tylko, że nastąpiło to najprawdopodobniej na skutek naruszenia regulaminu serwisu – może to obejmować zarówno publikowanie kontrowersyjnych, łamiących prawo treści, jak również nawoływanie do przemocy, wpisy rasistowskie albo o charakterze pornograficznym.

– Kontaktujemy się z pracownikami Facebooka celem ustalenia źródła problemów i mamy nadzieję na szybkie przywrócenie strony – przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Mariusz Składanowski, prezes i właściciel firmy Monster Media Group, do której należą m.in. Demotywatory.

– Jedziemy z cenzurą coraz dalej – skomentowali użytkownicy Demotowatorów na grafice zamieszczonej na portalu. Demotywatory to lider wśród serwisów z memami i innymi dowcipnymi treściami. Z danych z badania Gemius/PBI opracowanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że w lipcu ub. roku zanotowały 1,63 mln internautów, 6 proc. zasięgu i 82,5 mln odsłon.

Kilka dni temu Facebook zablokował dostęp do obu kont aktorowi i publicyście TVP Info – Jarosławowi Jakimowiczowi. Także w tym przypadku nieznane są powody podjęcia takiego kroku, prawdopodobnie jednak chodziło o zgłoszenie pochodzące od internautów.

Żródło: wirtualnemedia.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × jeden =