PolskaNiedzielski: martwi nas duża liczba zgonów

Karol Kwiatkowski19 stycznia, 202113 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zmniejszone dostawy szczepionek do Polski i zmiany w harmonogramie szczepień – m.in. o tym Bogdan Rymanowski w programie „Gość Wydarzeń” rozmawiał z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski,  był dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego, czy od 1 lutego jest szansa na luzowanie obostrzeń, odparł: „oczywiście, że szansa jest, jak najbardziej, patrząc na to, co się dzieje z dzienną liczbą zachorowań w Polsce, która systematycznie maleje albo przynajmniej stabilizuje się”. – Niestety martwi nas duża liczba zgonów cały czas, bo wydaje się, że ona jest tak naprawdę jednym z kluczowych argumentów, żeby nadal zastanawiać się nad tym, czy restrykcje muszą być luzowane – dodał. Minister zdrowia zwrócił uwagę, że w Europie sytuacja pandemiczna jest nadal trudna.

Nie przekreślamy zmian, które mogą pojawić się w kolejności szczepień; jesteśmy gotowi rozważać wszystkie argumenty – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski w odpowiedzi na pytanie o szczepienia osób z niepełnosprawnościami.

– Narodowy Program Szczepień jest w tej chwili wyznacznikiem naszej metody postępowania, ale chcę powiedzieć, że nie jesteśmy zamknięci na argumenty. Staramy się cały czas z panem ministrem Michałem Dworczykiem prowadzić dialog – to nie jest tylko tak, że ten dialog był prowadzony podczas tworzenia Narodowego Programu Szczepień – więc tutaj też zastanawiamy się nad różnymi rozwiązaniami – mówił.

– Nie przekreślamy jeszcze pewnych zmian, które mogą się w kolejności szczepień pojawić i w tym sensie jesteśmy gotowi rozważać wszystkie argumenty – dodał Niedzielski.

Źródło: Polsat

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Hofer

    19 stycznia, 2021 at 10:31 pm

    „Niestety martwi nas duża liczba zgonów” – to przestańcie zabijać.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

four × 2 =