PolskaSekretarz generalny PO wygrał proces z PiS

Paweł Skutecki16 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński wygrał proces z PiS ws. warszawskiej reprywatyzacji. Chodziło o wypowiedzi polityka po publikacjach „Gazety Wyborczej” ws. spółki „Srebrna”. Jak podano, „sąd uznał, że wypowiedzi nie miały charakteru bezprawnego, a interes społeczny uzasadnia stawianie pytań”.

Prawo i Sprawiedliwość pozwało Marcina Kierwińskiego o naruszenie dóbr osobistych za jego komentarze po serii artykułów Gazety Wyborczej, w której dziennikarze opublikowali m.in. listy wysyłane z aresztu przez byłego wiceszefa stołecznego BGN Jakuba R., w których R. oskarżał koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, jego zastępcę Macieja Wąsika i ówczesnego szef CBA Ernesta Bejdę, że namawiali go do wspólnych interesów.

PiS domagało się od Kierwińskiego przeprosin oraz 30 tysięcy złotych przeznaczonych na cele charytatywne.

O zakończeniu sprawy poinformowało w komunikacie biuro prasowe Koalicji Obywatelskiej. „Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński wygrał z Prawem i Sprawiedliwością proces przed Sądem Okręgowym w Warszawie w sprawie reprywatyzacji” – napisano.

Jak przypomniano, „w związku z publikacjami +Gazety Wyborczej+ z 2018 roku dotyczącymi tzw. +taśm Kaczyńskiego+, poseł Marcin Kierwiński pytał o spółkę +Srebrna+ i związki ludzi PiS z reprywatyzacją”.

„Sąd uznał, że wypowiedzi pozwanego nie miały charakteru bezprawnego, a interes społeczny uzasadnia stawianie pytań w powyższych sprawach, zaś władza musi liczyć się z krytyką” – podano w komunikacie.(PAP)

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

14 − 6 =