Peru/ Sąd w piśmie stwierdził, że pandemię wywołali m.in. Gates i Soros

Karol Kwiatkowski15 stycznia, 202113 min

Sąd prowincji Chincha i Pisco w południowo-zachodnim Peru napisał w dokumencie, że pandemię Covid-19 wywołali jedni z najbardziej znanych biznesmenów na świecie – podały w czwartek media w tym kraju. Wśród rzekomo odpowiedzialnych za wybuch pandemii wymienieni są m.in. Bill Gates oraz George Soros.

W cytowanym przez peruwiański portal LP dokumencie, który jest usprawiedliwieniem opóźnienia jednego z procesów, trzyosobowy skład sądu prowincji Chincha i Pisco stwierdził, że „Covid-19 powstał z inspiracji elit przestępczych kontrolujących świat, paraliżując działalność niemal wszystkich państw świata”. Wśród rzekomo winnych powstania pandemii wymieniono w procesowym piśmie Gatesa, Sorosa oraz rodzinę Rockefellerów. Zasugerowano też, że grono odpowiedzialnych za pandemię mogło być większe.

Peruwiańska rada sądownicza wszczęła procedurę sprawdzającą, czy deklaracja trzyosobowego gremium sędziowskiego jest zgodna z prawem – poinformował portal LP.

Hiszpańska agencja EFE podaje, że wydane pismo jest pierwszym dokumentem instytucji państwowej na świecie winiącym za pojawienie się Covid-19 osoby należące do grona najbogatszych ludzi.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) już w maju ub.r. poinformowała, że wirus przeniósł się na człowieka ze zwierząt. Podała także, że nie został on stworzony w laboratorium. W czwartek 13 członków międzynarodowego zespołu ekspertów WHO przybyło do Wuhanu w Chinach, gdzie ma zbadać genezę pandemii Covid-19.

Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • zdzicho

    15 stycznia, 2021 at 11:33 pm

    To ta establishmentoqwa prokuratura, ktora chce zabić Trumpa, tak? Jest na to taki sam dowód jak te, którymi ona się posługuje – https://postpolityka.pl/2021/01/12/zabic-trumpa-dekapitacja-konserwatywnej-ameryki/.

    Za duże by upaść, tak? Na Kremlu same trupy, wszyscy skonali ze śmiechu. Zaczyna mnie cieszyć, że mają tam hipersoniczne rakiety, bo nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie skasować ten największy na świecie kahał.

    Dzięki Bogu, że chociaż tam mają odwagę wskazać parchów palcem. Oczywiście 'rada sądownicza’ złożona z parchów sprostuje to orzeczenie a sędziów ześle na ichni Sybir.

Leave a Reply

Koszyk