Mandat dla właściciela parku rozrywki w Poznaniu

Paweł Skutecki15 stycznia, 20212 min

Mandatem ukarany został właściciel parku rozrywki, który nie dostosował się do ograniczeń związanych z pandemią – poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Park udostępnił zainteresowanym iluminację świetlną, czego robić nie powinien.

Rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska powiedziała PAP, że prowadzący obiekt otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

„Park rozrywki powinien był zamknięty, jednak w tym obiekcie udostępniona została ścieżka dla zwiedzających, zainteresowanych iluminacją świetlną. Przeprowadzona w związku ze złożoną interwencją kontrola potwierdziła, że w tym miejscu gromadziło się sporo osób. To stwarza ryzyko niezachowania dystansu i narażania na zakażenie” – powiedziała.

Cyryla Staszewska podała też, że w czwartek przeprowadzono wyrywkowe kontrole pięciu obiektów gastronomicznych.

„Skontrolowaliśmy pub i restauracje. Nie stwierdziliśmy tam żadnych naruszeń dotyczących ograniczeń i nakazów związanych z pandemią. W lokalach byli pracownicy, był właściciel, nie było natomiast prowadzonej działalności” – powiedziała.

Kontrole na terenie miasta i powiatu poznańskiego odbywały się we współpracy z funkcjonariuszami policji. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk