Polski Związek Narciarski potwierdza: synowie Jadwigi Emilewicz jeździli bez licencji

Magdalena Targańska14 stycznia, 202114 min

Wnioski o wydanie licencji dla trzech synów byłej wicepremier trafiły do Polskiego Związku Narciarskiego 7 stycznia. Tego samego dnia licencje zostały wydane. Takie informacje przekazał tvn24.pl szef komisji licencyjnej PZN – informuje portal.

Portal tvn24.pl przypomniał w czwratek, że o brak licencji pytał Jadwigę Emilewicz dwa dni przed złożeniem wniosków, 5 stycznia, zaś zgrupowanie, w którym uczestniczyli jej synowie zakończyło się 6 stycznia, dzień przed wydaniem licencji.

W środę portal tvn24.pl napisał, że trzech synów byłej wicepremier wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak podał portal, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.

Z kolei w czwartek tvn24.pl przekazał, że informacje te potwierdził przewodniczący komisji licencyjnej PZN Jakub Michalczuk. W rozmowie z portalem Michalczuk poinformował, że wnioski o przyznanie licencji synom Jadwigi Emilewicz „są datowane na 7 stycznia” i tego dnia licencje zostały przyznane i od tego dnia obowiązują.

„Po wglądzie do pełnej dokumentacji mogę potwierdzić, że 7 (stycznia – red.) mieliśmy u siebie wniosek i on został tego samego dnia wprowadzony do systemu. 6 (stycznia – red.) było wolne. Biuro nie pracowało, a kurierzy nie jeździli – wyjaśnił Michalczuk.

Według niego, aby uzyskać licencję, zawodnicy muszą posiadać aktualne orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu, trzeba też złożyć wypełniony wniosek i uiścić opłatę, a w przypadku niepełnoletnich zawodników dostarczyć podpisy rodziców.

Michalczuk przekazał portalowi tvn24.pl, że 7 stycznia około południa z warszawskiego klubu Deski przyszedł mail z tymi wszystkimi załącznikami, które „w formie papierowej dotarły do siedziby związku dzień lub dwa dni później”.

„Badania lekarskie i przelewy były datowane na 7 stycznia” – poinformował szef komisji licencyjnej PZN.

Portal tvn24.pl przypomniał, że Jadwiga Emilewicz informowała, że jej dzieci brały udział w zgrupowaniu w Suchem w dniach 2-6 stycznia.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • zdzicho

    14 stycznia, 2021 at 3:59 pm

    To cud, że tam w ogóle jakieś daty były. Żydy są już tak bezczelne, że się nawet specjalnie nie starają zakonspirować.

    I tak dobrze, że nie kupiła szczepionek od jakiegoś instruktora, prawda!?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk