PolitykaPolskaKinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta

Paweł Skutecki14 stycznia, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy; ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta – potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Informację o tym, że córka prezydenta nie jest już jego społecznym doradca podała w wywiadzie dla „Wprost” Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy.

Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego głowy państwa, swego ojca w sierpniu 2020 r. W jej biogramie podano, że jest ona „prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie”.

Ponadto podkreślono, że Kinga Duda jest „uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)”, a „w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ” (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – PAP).

„Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne” – napisano w informacji. Dodano też, że specjalizuje się „w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”.

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa; ma 25 lat. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • zdzicho

    14 stycznia, 2021 at 2:02 pm

    Parchy pod flagą białoczerwoną… Amis też się nie zorientowały, że ktoś im ojczyznę spod ..py wyrwał. Za duże żeby upaść, a jednak leżą już na cycach!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − 8 =