PolitykaZagranicaKomisja Europejska o usuwaniu kont w mediach społecznościowych: to jest nie do przyjęcia

Karol Kwiatkowski13 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Komisja Europejska stwierdziła, że ​​„to jest nie do przyjęcia”, aby giganci mediów społecznościowych samodzielnie podejmowali kluczowe decyzje dotyczące usuwania treści, w kontekście usunięcia kont prezydenta USA Trumpa na Facebooku i Twitterze.

Przemawiając w poniedziałek w parlamencie eupropejskim, Prabhat Agarwal, szef działu eCommerce w DG Connect Komisji Europejskiej, zwrócił uwagę na to, że ustawa wykonawcza UE o usługach cyfrowych próbuje zachować równowagę między skutecznym usuwaniem treści a zachowaniem wolności wypowiedzi online.

„Naszym zdaniem nie jest już do przyjęcia, aby platformy same podejmowały niektóre kluczowe decyzje, bez żadnego nadzoru, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności i bez jakiegokolwiek dialogu lub przejrzystości w zakresie podejmowanych decyzji” – powiedział Agarwal.

Wolność wypowiedzi jest w tym naprawdę kluczową wartością

– stwierdził szef eCommerce.

„Fakt, że platformy takie jak Twitter i Facebook decydują o tym, kto może swobodnie mówić, jest niebezpieczny” – powiedziała poseł do Parlamentu Europejskiego, Kim van Sparrentak.

„Przez lata platformy te czerpały korzyści z szerzenia dezinformacji i nienawiści na dużą skalę, co doprowadziło do ataku na Kapitol… Musimy przejąć władzę nad naszą wolnością wypowiedzi z rąk prywatnych firm i oddać ją z powrotem w ręce instytucji demokratycznych – dodała.

Źródło: euroactiv.com

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 + 7 =