ZagranicaOsiem kalifornijskich goryli z pozytywnym testem na koronawirusa

Paweł Skutecki11 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Osiem goryli w ZOO Safari Park w pobliżu San Diego w Kalifornii miało pozytywny test na obecność koronawirusa. Są to pierwsze przypadki tej choroby wśród goryli przebywających w niewoli.

Dyrektor Parku, Lisa Peterson powiedziała w poniedziałek agencji Associated Press, że osiem goryli mieszkających razem w parku ma koronawirusa; kilka z nich kaszle.

Wygląda na to, że zakaziły się one od pracownika zespołu, zajmującego się opieką nad dzikimi zwierzętami w parku, który również miał dodatni wynik testu na koronawirusa, ale jego infekcja przebiegała bezobjawowo. Peterson przekazała, że weterynarze uważnie obserwują zakażone zwierzęta, które pozostaną w swoim środowisku w Parku na północ od San Diego.

Jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem goryli w ZOO zarówno w USA, jak i prawdopodobnie na świecie. Goryle przetestowano wykorzystując ich odchody.

Na razie zespół ds. dzikiej przyrody w Parku ściśle monitoruje ich zachowanie. Dostają witaminy, płyny i pożywienie, ale bez specjalnego leczenia koronawirusowego.

Pracownicy ZOO ściśle współpracują z ekspertami, którzy leczą koronawirusa u ludzi, na wypadek, gdyby u zwierząt wystąpiły cięższe objawy.

„To jest dzika przyroda, one mają swoją własną odporność i mogą kurować się inaczej niż my” – zauważyła Peterson, dodając, że „na razie skupiamy się na utrzymaniu ich w zdrowiu”. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × four =