Jak to jest? W Polsce 18 NOP-ów na 190 tys. zaszczepionych a w USA 3 tys. na 100 tys.

Karol Kwiatkowski8 stycznia, 20212 min

Na blisko 190 tys. zaszczepionych dotąd osób nieprawidłowych odczynów poszczepiennych było 18; proporcja wynosi jeden na około 10 tys. zaszczepionych – mówił w piątek szef KPRM pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Zaznaczył, że wszystkie te przypadki miały charakter lekki.

Dworczyk był pytany w piątek w Polsat News, ile do tej pory było nieprawidłowych odczynów poszczepiennych po szczepieniu przeciwko COVID-19.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powiedział, że na blisko 190 tys. zaszczepionych do chwili obecnej osób nieprawidłowych odczynów poszczepiennych było 18. Jak zaznaczył, to oznacza, że proporcja takich odczynów wynosi jeden na około 10 tys. zaszczepionych osób.

CDC – rządowa agencja USA podała, że do 18 grudnia zanotowano 3150 przypadków niepożądanych odczynów poszczepiennych – anifilaksji, po których pacjenci nie byli w stanie funkcjonować lub podjąć pracy.

Do 18 grudnia w USA wykonano 112 tys. szczepień i w 3150 przypadkach zanotowano niepożądane odczyny poszczepienne – anifilaksje, po których pacjenci byli niezdolni do wykonywania normalnych codziennych czynności, niezdolni do pracy, wymagali opieki lekarza lub pracownika służby zdrowia.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk