GospodarkaZagranicaJuż w lutym ruszy nowa fabryka BioNTech w Marburgu

Paweł Skutecki6 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn wyraził nadzieję, że wkrótce będzie można produkować więcej szczepionek na koronawirusa. „Zakład BioNTech w Marburgu prawdopodobnie może zostać otwarty w lutym” – powiedział w środę na konferencji prasowej.

Teraz jednak, jego zdaniem, nie ma wystarczającej ilości szczepionek dla wszystkich: „Musimy prosić o cierpliwość” – podkreślił.

Spahn ma nadzieję, że po otwarciu zakładu BioNTech w Marburgu produkcja szczepionek może zostać masowo rozszerzona. „Zdolności produkcyjne, które powstałyby w zakładzie, przyniosłyby korzyści przede wszystkim rynkowi europejskiemu” – zaznaczył.

Spahn powiedział, że znacznie więcej szczepionek będzie dostępnych dopiero za kilka miesięcy. „Latem będziemy mogli przedstawić ofertę szczepień każdemu w Niemczech” – obiecał i zapewnił, że w Niemczech spodziewane są prawie dwa miliony dawek w pierwszym kwartale tego roku.

Niemcy zamówiły łącznie ponad 130 milionów dawek szczepionek od Moderny i firm BioNTech/Pfizer. Jednak dostawy nie mogą być zrealizowane od razu, „ale w ciągu roku”.

W Niemczech zaszczepiono już prawie 400 000 osób. Najpierw szczepione są osoby przebywające w domach opieki i osoby starsze. „Jeśli to się powiedzie, pandemia straci dużą część swojej mocy” – stwierdził minister zdrowia Niemiec.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × trzy =