Cała Polska powinna być „zieloną strefą”! Premier wyjaśnia dlaczego nie jest

Karol Kwiatkowski5 stycznia, 202153 min

Mniej osób chce się testować, w związku z tym dzisiaj być może nie wyłapujemy wszystkich zakażonych i dlatego te 5 tysięcy osób zakażonych dziennie nie jest liczbą, która w pełni oddaje obraz dzisiejszej epidemii – powiedział premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytania internautów.

W poniedziałek wieczorem podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku szef rządu został zapytany, dlaczego nie jest w Polsce ogłoszona „strefa zielona”, skoro średnia dzienna wykrytych przypadków Covid-19 jest od tygodnia mniejsza od 5 tysięcy.

Morawiecki odpowiedział, że liczba odnotowanych zakażeń się zmniejszyła, bo „mniej ludzi chce się testować”. „Zachęcamy ludzi do testowania. Testy w ostatnich dniach to 25-30 tysięcy, infrastruktura jest gotowa na niewiele mniej niż 100 tys. dziennie” – powiedział szef rządu.

„Niestety wiemy, że osoby, które spędzały święta, później Sylwestra, w mniejszych liczbach chcą się testować. W związku z tym dzisiaj być może nie wyłapujemy wszystkich zakażonych i dlatego te 5 tysięcy osób nie jest liczbą, która w pełni oddaje obraz dzisiejszej epidemii” – przekonywał Morawiecki.

Tezę też, dodał, mogą też potwierdzać dane z innych krajów, gdzie wykrytych przypadków Covid-19 jest znacznie więcej.

W poniedziałek resort zdrowia poinformował, że badania potwierdziły 4432 nowe zakażenia koronawirusem, zmarły 42 osoby. W niedzielę MZ informowało o 5 739 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 61 osób. (PAP)

 

autor: Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

5 comments

 • zdzicho

  5 stycznia, 2021 at 11:18 am

  A myckę gdzie masz!? Toż to zestaw, c’nie? Maceusz+macka+mycka. Popełniasz myckozbrodnię, Maceusz!

  Reply

 • Janusz

  5 stycznia, 2021 at 11:36 am

  Piepr.ony oszust. Mam nadzieję że już niedługo odejdzie w polityczny niebyt wraz z PiS-em.

  Reply

 • Ozzy45

  5 stycznia, 2021 at 11:08 pm

  ty moshe przestań już pierd***ć przecież wiadomo cieplej się zrobiło i grypa odpuszcza , zawsze tak jest tylko może u ciebie w kraju jest inaczej jak u nas w Polsce , idzie wiosna i grypa przestanie atakować , że moshe możesz już wracać do swoich

  Reply

 • Sebas

  6 stycznia, 2021 at 9:39 am

  Mniej osób się testuje, bo ludzie zaczynają widzieć prawdę, otwierajcie wszystko i nie straszcie Mas, bo na taczkach wyjedziecie, taczki z gno.jem!

  Reply

 • Pawel

  6 stycznia, 2021 at 12:34 pm

  Jak można tak łżeć.??

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk