SportTurniej Czterech Skoczni – Premier: biało-czerwona drużyna ponownie nie do zatrzymania

Magdalena Targańska3 stycznia, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Mateusz Morawiecki pogratulował polskim skoczkom narciarskim występu w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku – zwycięstwo odniósł Kamil Stoch, a trzeci był Dawid Kubacki. „Biało-czerwona drużyna ponownie nie do zatrzymania” – napisał na Facebooku premier.

Stoch został liderem imprezy po trzech konkursach. Kubacki, który triumfował w piątek w Garmisch-Partenkirchen, jest drugi w klasyfikacji TCS. W niedzielę czwartą lokatę wywalczył Piotr Żyła.

„Biało-czerwona drużyna ponownie nie do zatrzymania! Dziś po prostu zamienili się miejscami. Ręce same składają się do oklasków! Wielkie gratulacje dla Kamila Stocha za dzisiejsze zwycięstwo i objęcie pozycji lidera Turnieju Czterech Skoczni, Dawida Kubackiego za trzecie miejsce i zostanie wiceliderem TCS, Piotra Żyły za 4. pozycję” – wyliczał premier.

Docenił także starania Andrzeja Stękały, Aleksandra Zniszczoła, Macieja Kota i Klemensa Murańki, którym pogratulował walki do samego końca i znalezienia się w czołowej „50”.

„Dzięki czemu Polacy nie tylko są na czele walki o Złotego Orła, ale prowadzą też w Pucharze Narodów. Wszyscy czekamy na to, co wydarzy się w Bischofshofen. 2021 – oby tak dalej!” – zaznaczył Morawiecki.

Sukces skoczków odnotował także minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, który w nawiązaniu do zmagań w Innsbrucku na Twitterze napisał „Dziękujemy”.

Ostatni konkurs odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia w Bischofshofen. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × 2 =

Posty powiązane