PolskaGrzesiowski: epidemia nie odpuszcza

Karol Kwiatkowski3 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Liczba osób hospitalizowanych, pod respiratorami i na kwarantannie świadczy o tym, że epidemia COVID-19 nie odpuszcza – powiedział w niedzielę PAP ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski komentując najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.

Jak podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, zakażenie koronawirusem stwierdzono u dalszych 5 739 osób, przy czym najwięcej przypadków wykryto na Mazowszu – 903 i w woj. pomorskim – 705. Zmarło 61 osób.

Ekspert wskazał, że dane resortu zdrowia się wprawdzie nieco lepsze niż w sobotę (6 tys. 945) jednak sytuacja epidemiczna w Polsce w dalszym ciągu jest bardzo groźna.

„Przedstawione statystyki dotyczą okresu świątecznego, kiedy wiele laboratoriów i placówek służby zdrowia nie pracuje – powiedział.

Podkreśli, że „niepokoi go zwłaszcza utrzymująca się wciąż duża liczba osób hospitalizowanych, pod respiratorami i na kwarantannie, co świadczy o tym, że epidemia nie odpuszcza”.

Dodał, że statystki resortu są co najmniej trzykrotnie niedoszacowane i dopiero we wtorek można spodziewać się danych lepiej odzwierciedlający stan faktyczny.

Od marca 2020 roku, kiedy wykryto pierwszy przypadek zakażenie koronawirusem w Polsce, COVID-19 potwierdzono u 1 318 562 osób, z których 29 119 zmarło.(PAP)

autor: Ewa Wesołowska

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × pięć =