Albo rodzic się zaszczepi, albo nie będzie mógł odwiedzić dziecka w szpitalu?

Paweł Skutecki3 stycznia, 202162 min

Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wnioskowała o to Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.

„Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach. Priorytet w dostępie do szczepień musi wynikać ze szczególnego ryzyka i potrzeby a nie znajomości lub statusu publicznego” – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fundacja Koalicja dla Wcześniaka napisała w niedzielę, że decyzja MZ „oznacza koniec separacji”. „Dziękujemy z całego serca!!!!!” – napisano.

Do wpisu fundacji załączono dokument podpisany przez podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Annę Goławską, datowany na 31 grudnia 2020 roku.

„W odpowiedzi na apel Fundacji Koalicja dla Wcześniaka z dnia 29 grudnia 2020 r., w którym uzasadnia prośbę o dodanie rodziców wcześniaków hospitalizowanych na Oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka do tzw. grupy +0+ do szczepień przeciwko COVID-19. Uprzejmie informuję, że wskazana grupa zostaje dołączona do szczepień” – napisała minister Goławska.

Ministerstwo Zdrowia zastrzegło, że rodzice powinni być zaszczepieni w szpitalu, w którym przebywa dziecko lub zgłoszeni przez szpital do szczepienia w innej placówce, zgodnie z tą samą procedurą, według której zgłaszani są pracownicy medyczni.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

6 comments

 • Kinga

  3 stycznia, 2021 at 3:46 pm

  Tak, koniecznie trzeba ich zaszczepić – zwłaszcza matkę, która będzie potem karmić to dziecko piersią! Sam producent przestrzega przed podawaniem szczepionki w takiej sytuacji!

  Reply

  • Christine

   3 stycznia, 2021 at 6:17 pm

   W Szwecji piszą, że kobiet w ciąży i matek karmiących nie powinno się szczepić na Covid.

   Reply

 • zdzicho

  3 stycznia, 2021 at 10:23 pm

  Oddam pomysł za friko, koszulki z dużym nadrukiem „Uwaga, niezaszczepiony! Uciekajcie!”
  Oczywiście słowo uciekajcie może być bardziej dosadne! Takie koszulki mogą mieć ten sam efekt co sławne 'mohery’, które w końcu stały się beretem nobilitującym.

  Reply

  • Michal

   4 stycznia, 2021 at 10:44 am

   nie lepsze żółte opaski ?
   Mogę być nawet bez gwiazdy Dawida

   Reply

 • Adolf

  4 stycznia, 2021 at 10:54 pm

  Die Impfbrei macht frei

  Reply

  • zdzicho

   5 stycznia, 2021 at 9:56 am

   Świetne!

   Ewentualnie może być w wersji PFIZER MACHT FREI . Bliskie oryginału 🙂

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk