Były premier Leszek Miller zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością?

Karol Kwiatkowski31 grudnia, 20203 min

Były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller poinformował, że zaszczepił się przeciw COVID-19. Informacja wywołała burzę na Twitterze z pytaniami, czemu polityk zaszczepił się już teraz, skoro nie jest pracownikiem ochrony zdrowia, a osoby z tej grupy otrzymują szczepionkę w pierwszej kolejności.

Były premier Leszek Miller zamieścił na Twitterze zdjęcie karty informacyjnej z potwierdzeniem, że 30 grudnia otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a drugą otrzyma 20 stycznia. „To najlepszy sposób, aby rozstrzygnąć wątpliwość: +szczepić się czy nie szczepić+” – napisał Miller.

Wpis europosła wywołał szereg pytań internautów, czemu polityk zaszczepił się już teraz, kiedy w Polsce od niedzieli mogą to robić tylko pracownicy ochrony zdrowia, a Miller do tej grupy nie należy. „W jaki sposób udało się Panu zaszczepić w etapie O dla personelu medycznego” – pytają także w komentarzach pod zdjęciem z informacją o szczepieniu. Z samym Millerem PAP nie udało się skontaktować.

W niedzielę 27 grudnia w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Po pracownikach sektora ochrony zdrowia szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy 60 plus, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami, każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać szczepienie bez opłaty. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk