Müller: nasza dyplomacja na prośbę premiera podjęła działania ws. polskich skoczków

Karol Kwiatkowski29 grudnia, 20204 min

Nasza dyplomacja na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Piotra Glińskiego podjęła działania ws. polskich skoczków w Niemczech – mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller i wyraził nadzieję, że polscy sportowcy będą mogli na uczciwych zasadach uczestniczyć w TCS.

Polaków nie dopuszczano do startu w poniedziałkowych kwalifikacjach, gdyż w niedzielę pozytywny wynik testu na koronawirusa miał Klemens Murańka. Poniedziałkowe badanie tego zawodnika dało rezultat negatywny. Wszyscy inni członkowie kadry mieli także negatywne wyniki. Polski Związek Narciarski poinformował, że jeśli polscy skoczkowie będą mieli negatywne wyniki kolejnych testów na koronawirusa, to zostaną dopuszczeni do startu we wtorkowym konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym Turniej Czterech Skoczni.

Müller w TVP Info podkreślał, że rząd jest zawsze gotowy, aby podejmować działania dyplomatyczne niezbędne do tego, aby realizować interesy polskich obywateli. „W tym wypadku również naszych drużyn sportowych” – zaznaczył. „Nasza dyplomacja w Niemczech podjęła działania, aby wyjaśnić tę sytuację” – dodał.

„Mam nadzieję, że wszystko to, co teraz dochodzi do nas, czyli potwierdzenie, że nasi zawodnicy nie są chorzy, że to ostatecznie faktycznie zostanie wyjaśnione i że nasi wspaniali zawodnicy będą mogli wziąć udział w zawodach i w taki uczciwy sposób skonfrontować się z innymi zawodnikami, a nie w przedbiegach być wyeliminowanym, więc tutaj faktycznie polska dyplomacja na prośbę pana premiera Morawieckiego oraz wicepremiera Glińskiego podjęła odpowiednie działania” – mówił rzecznik rządu.

Do sytuacji polskich skoczków odniósł się w poniedziałek wieczorem premier Morawiecki. „Dla nas, Polaków, zima zaczyna się zawsze, gdy zaczynają się skoki narciarskie. To jeden z naszych sportów narodowych, a rodzinne oglądanie skoków to już pewnego rodzaju tradycja niczym niedzielny rosół. Tym bardziej bolą mnie osobiście doniesienia z Oberstdorfu” – napisał premier na Facebooku.

Jak podkreślił, „nie możemy lekceważyć zagrożenia wynikającego z epidemii, ale nie może być też zgody na rażącą niesprawiedliwość, jaka spotkała naszą reprezentację skoczków narciarskich w rozpoczynającym się za chwilę Konkursie Czterech Skoczni”. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk