PolskaByli ministrowie zdrowia Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zaszczepieni na COVID-19

Magdalena Targańska29 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Byli ministrowie zdrowia, lekarze Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zaszczepili się we wtorek w szpitalu na Stadionie Narodowym w Warszawie na COVID-19.

Wydarzenie było relacjonowane przez TVP Info.

Radziwiłł przekonywał, że Europejska Agencja Leków, podejmując decyzję o zarejestrowaniu szczepionki na COVID-19, z całą pewnością sprawdziła jej bezpieczeństwo. „Możemy bez obaw poddać się temu szczepieniu” – podkreślał.

Tuż po szczepieniu Radziwiłł powiedział, że czuje się bardzo dobrze; wyraził też przekonanie, że przyczynił się do ograniczenia pandemii koronawirusa.

Balicki, pytany tuż po przyjęciu szczepionki o pierwsze wrażenie zaznaczył, że co roku szczepi się na grypę. Podkreślał też, że przez ok. 15 – 30 minut po każdym szczepieniu należy poddać się obserwacji, bo mogą wystąpić reakcje uczuleniowe.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski zaznaczył, że przed przyjęciem szczepionki wypełniana jest ankieta dotycząca naszego stanu zdrowia. „Pacjent musi być w dobrym stanie zdrowia. Jest bardzo mało przeciwskazań do szczepienia, ale to wszystko musimy ustalić na podstawie tej ankiety i wcześniejszego badania” – zaznaczył Sutkowski. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

thirteen + 4 =