PolskaW Warmińsko-Mazurskiem na razie bez NOPów – poinformowali dyrektorzy szpitali

Paweł Skutecki28 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Żadna z osób, które w niedzielę przyjęły szczepionkę przeciwko koronawirusowi, nie zgłosiła niepożądanych reakcji poszczepiennych – poinformowali PAP dyrektorzy szpitali w woj. warmińsko-mazurskim, które już szczepią medyków.

„Czuję się dobrze, normalnie pracuję, nie mam ani miejscowej reakcji na szczepienie, ani temperatury” – powiedziała PAP dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek. Placówka ta od wczoraj szczepi medyków od koronawirusa, na liście chętnych do przyjęcia szczepionki jest ponad 90 proc. pracowników szpitala oraz 600 medyków spoza tej placówki.

„Ludzie ciągle się dopisują do listy chętnych do szczepienia, nie zrezygnowała żadna osoba wpisana na listę” – powiedziała PAP Pisko-Ogórek. Dodała, że kolejnej dawki szczepionek szpital dziecięcy spodziewa się na początku stycznia.

W szpitalu w Ostródzie w poniedziałek wyszczepiane są dawki, które dotarły do szpitala w niedzielę. „W poniedziałek też mamy dostać kolejne dawki, ale nie wiemy, o której mają być. Na razie szczepimy tymi dawkami, które mamy” – powiedział PAP dyrektor szpitala Jacek Dudzin i dodał, że żadna z zaszczepionych osób nie zgłosiła niepożądanej reakcji poszczepiennej. Także Dudzin po przyjęciu szczepienia czuje się dobrze.

Dawki dostarczane w niedzielę wyszczepiane są w poniedziałek także w szpitalu wojewódzkim w Elblągu. „Kolejna partię mieliśmy dostać w poniedziałek, ale dostaniemy je raczej we wtorek rano. Nie znam powodów opóźnienia, ale to nie gra roli, bo wciąż wyszczepiamy już dostarczone dawki” – powiedziała PAP dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

Gelert, która już przyjęła szczepienie, powiedziała PAP, że nie odczuwa żadnych negatywnych skutków. Zapewniła, że żadna z osób zaszczepionych w jej szpitalu także nie zgłaszała niepożądanych reakcji.

Do wielu szpitali w woj. warmińsko-mazurskim, m.in. szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, szczepionki mają być dostarczone na początku stycznia. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście − 15 =