Kaczyński chce się zaszczepić

Karol Kwiatkowski28 grudnia, 202023 min

Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński planuje zaszczepić się przeciwko COVID-19 w terminie dla swojej grupie wiekowej – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział, że w pierwszej kolejności będą szczepić się ci politycy, którzy są zarazem lekarzami.

„Według mojej wiedzy pan prezes (PiS) planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. Trochę musimy zaczekać, bo teraz rozpoczynamy szczepienie grupy zero, czyli medyków i osób pracujących w podmiotach leczniczych oraz DPS-ach, MOPS-ach i GOPS-ach” – powiedział Dworczyk w Radiu TOK FM .

Dopytywany, czy Jarosław Kaczyński zaszczepi się przed kamerami, odpowiedział, że nie zna szczegółów, ale „pan premier Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany, żeby jak najszerzej promować szczepienie, w związku z tym na pewno tego faktu nikt nie będzie ukrywał”.

Powtórzył, że zaszczepią się też wszyscy członkowie rządu. „Nie chcieliśmy z tego robić ewentu polityczno-medialnego i wydzielać rządu czy polityków jako oddzielnej grupy, która miałaby się szczepić np. w pierwszej kolejności, dlatego że w Polsce temperatura sporu politycznego jest duża i na pewno to wywołałby emocje” – mówił szef KPRM.

„Natomiast wiem, i takie plany mamy, że politycy którzy są w grupie zerowej, czyli lekarze krótko mówiąc, będą publicznie się szczepić. Jak sądzę od jutra będziemy mogli to widzieć, niezależnie od barw partyjnych” – mówił Dworczyk.

W pierwszej kolejności, w grudniu, szczepione są osoby z tzw. grupy 0, czyli personel medyczny, pracownicy DPS i pracownicy MOPS oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Po nowym roku zaszczepieni zostaną natomiast pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych.(PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • zdzicho

  28 grudnia, 2020 at 11:52 am

  Święta spędził przy Chanuce.
  ..eee, przy Chaunce.. choince, przepraszam. Wraz z obrzezanym kotem.
  A marzec blisko… tam się będzie kotłować!

  Szalom.

  Reply

  • zdzicho

   28 grudnia, 2020 at 11:53 am

   Ciekawe kto kogo tam stuka…

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk