Czarnek: Wzmacnianie nadzoru pedagogicznego i weryfikacja podręczników wśród zadań na 2021 r.

Karol Kwiatkowski28 grudnia, 20203 min

Wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, a także weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które właśnie spływają do ministerstwa – to plany resortu na 2021 rok wymienione przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Wśród głównych celów do zrealizowania w 2021 r. wymienił intensywną pracę w oparciu o „pewne zadania, które przedstawił do akceptacji panu premierowi i kierownictwu ugrupowania”. „One zostały zaakceptowane. I realizacja punkt po punkcie tych zadań wyznaczonych. A zatem korekta Konstytucji dla nauki w oparciu o opinie eksperckie, wypełnianie luk nową treścią legislacyjną tam, gdzie one powstały na etapie wdrażania” – mówił w niedzielę w TVP Info.

„Ale również reformowanie systemu oświaty, wzmacnianie tego nadzoru pedagogicznego. Ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, która niekiedy jest serwowana przez organizacje pozarządowe wpuszczane z jakimiś programami niezgodnymi z podstawami programowymi w szkołach. Jak również jednoznaczne uregulowanie kwestii odpowiedzialności finansowej za poszczególne zadania organu prowadzącego, organu nadzoru pedagogicznego, państwa polskiego” – podkreślił minister.

Wskazał także na weryfikację podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które „właśnie spływają do Ministerstwa Edukacji”. „Przygotowywanie podręczników do klas czwartych. Niezwykle ważne zadania, które nas czekają” – zaznaczył.

Dopytywany w kwestii szczepień podkreślił, że zaszczepi się w „pierwszym momencie, kiedy to będzie możliwe”. „Pracując również na co dzień w Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego jestem absolutnie przekonany, że szczepionka jest tą formą i tym środkiem, który może nas rzeczywiście uwolnić od tych ciężkich czasów, 2020 roku, pandemii koronawirusa. Wszyscy powinniśmy się zaszczepić. Oczywiście będzie ona dobrowolna. Ja zaszczepię się na pewno” – dodał Czarnek. (PAP)

autor: Anna Kondek-Dyoniziak

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk