Ponad 518 milionów złotych kosztowała budowa 19 szpitali tymczasowych

Karol Kwiatkowski27 grudnia, 20202 min

Ponad 518 milionów złotych kosztowała budowa 19 szpitali tymczasowych w Polsce. Dane na ten temat ujawnił tuż przed Świętami resort zdrowia. Co więcej, kwota nie obejmuje budowy wielkiej placówki na Stadionie Narodowym w Warszawie – donosi Wirtualna Polska.

O koszty budowy szpitali tymczasowych w Polsce zapytała posłanka Hanna Gil-Piątek (Polska 2050). W interpelacji skierowanej do ministra zdrowia dopytywała m.in. jakie środki finansowe zostały przeznaczone na budowę każdej z tymczasowych placówek, jak długo przewidywane jest wynajęcie obiektów zajętych na szpitale tymczasowe oraz czy w ramach umów na wynajęcie obiektów zajętych na szpitale tymczasowe istnieje obowiązek doprowadzenia tych obiektów do stanu poprzedniego.

22 grudnia informację na temat wydatkowanych środków ujawnił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zestawienie obejmuje środki wydane na budowę 19 placówek – we Wrocławiu, Ciechocinku, Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach, Sopocie, Kielcach, Nidzicy, Szczytnie, Poznaniu i Szczecinie. Łącznie wydane środki to 518 163 483 zł. To kwota według stanu na 7 grudnia br.

Informacja na temat kosztów budowy szpitali tymczasowych nie zawiera rządowej inwestycji na Stadionie Narodowym.

Odpowiedź na interpelację poseł Gil-Piątek można przeczytać w całości tutaj.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk