Szef BioNTechu: ocena skuteczności szczepionki na nowe szczepy koronawirusa wymaga badań

Karol Kwiatkowski25 grudnia, 20202 min

Dyrektor Generalny BioNTechu, Ugura Sahin, poinformował na konferencji prasowej, że ocena skuteczności szczepionki Pfizera/BioNTechu na nowe szczepy koronawirusa wymaga jeszcze dwóch tygodni badań.

Sahin został zapytany na konferencji prasowej, o to kiedy świat powróci do normalności.

Jego zdaniem pojęcie „normalności” należy zdefiniować na nowo. – Musimy się przygotować na nową „normalność” – stwierdził.

Szef BioNTechu mówił, że przez najbliższe lata będą się pojawiać wciąż coraz to nowe ogniska koronawirusa oraz że będzie on mutował, a Covid-19, jako efekt zakażenia, pozostanie z nami nawet 10 lat.

„Nowa normalność” według Sahina miałaby polegać na tym, że poszczególne kraje nie będą musiały wprowadzać całkowitego lockdownu, mimo że liczba zakażonych nie będzie malała.

Sahin twierdzi, że zaszczepienie nawet 60-70 proc. światowej populacji nie zapobiegnie powstawaniu kolejnych ognisk epidemii, gdyż ciągła mutacja wirusa także może wymóc zaszczepienie większego odsetka ludzi.

Sahin poinformował, że ocena skuteczności szczepionki Pfizera/BioNTechu na nowe szczepy koronawirusa wymaga jeszcze dwóch tygodni badań.

Źródło: Polsat News

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk