Polski Związek Pływacki znalazł sposób na zamknięte baseny

Karol Kwiatkowski25 grudnia, 20204 min

W związku z wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami od 28 grudnia nie będzie można korzystać m.in. z basenów. Z pływalni korzystać mogą jedynie reprezentanci Polski. Sytuację wykorzystał Polski Związek Pływacki, który ogłosił, że powołał do kadry narodowej… wszystkich zarejestrowanych zawodników. Dzięki temu z basenów będzie mogło korzystać kilka tysięcy osób – informuje Polsat News.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia ustanowiony został zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness oraz działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.

Przepisy przewidują jednak pewne wyjątki. Zakaz nie będzie bowiem dotyczył obiektów przeznaczonych dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Pozostawioną w przepisach furtkę postanowił wykorzystać Polski Związek Pływacki. W środę na stronie związku pojawił się komunikat, w którym poinformowano, że do kadry narodowej zostali powołani wszyscy zawodnicy zarejestrowani w Systemie Ewidencji Zawodników PZP (posiadających licencje PZP) z rocznika 2011 i starszych – donosi Polsat News.

Kadra została powołana na okres od 28 grudnia 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku. Dzięki temu wszyscy pływacy posiadający licencję PZP będą mogli w tym czasie legalnie korzystać z basenów.

– Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Prawda jest taka, że gdyby został tylko ten wyjątek dotyczący kadry narodowej w tym starym układzie, gdzie było ok. 500 zawodników, to nawet oni nie mieliby możliwości treningu, bo tym bardziej nie opłacałoby się otwieranie basenów tylko dla nich. Bo to często jest po jednym czy dwóch pływaków w danym mieście – powiedział prezes Polskiego Związku Pływackiego, Paweł Słomiński, w rozmowie z „Onetem”.

– Ktoś, kto wymyślił ten przepis nie wziął tego pod uwagę, więc my, chcąc ratować sytuację, wszystkich włączyliśmy do kadry. Mamy takie umocowanie w prawie, nie działamy przeciwko niemu, a w dobrej wierze – dodał Paweł Słomiński.

Lista powołanych do kadry narodowej liczy kilka tysięcy nazwisk. Z samego województwa Mazowieckiego jest ich ponad 3,5 tys.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk