Para Prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Karol Kwiatkowski24 grudnia, 202015 min

Niech będzie to czas odpoczynku – spokojnego, bezpiecznego, wśród najbliższych; aby wzajemna, okazywana sobie życzliwość pomogła nam pokonać koronawirusa – mówią prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w życzeniach bożonarodzeniowych opublikowanych w internecie.

Życzenia świąteczne pary prezydenckiej wraz z nagraniem wideo opublikowano na stronie Kancelarii Prezydenta, a także w mediach społecznościowych.

„Szanowni Państwo, drodzy Rodacy! Z okazji świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia oraz szczęścia w Państwa domach” – mówił na nagraniu prezydent Andrzej Duda.

„Niech będzie to czas odpoczynku – spokojnego, bezpiecznego, wśród najbliższych. Niech towarzyszy nam wszystkim radość z tego dobra, które otrzymujemy i z tego, którym dzielimy się z innymi” – podkreślił.

„Przede wszystkim życzymy Państwu, aby jak najszybciej zakończyły się trudy, obawy i ograniczenia związane z pandemią. Abyśmy w te święta zapomnieli, choć na chwilę, o wszystkich troskach” – zaznaczyła z kolei pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

„Aby wzajemna okazywana sobie życzliwość pomogła nam pokonać koronawirusa. Niech to zwycięstwo sprawi, abyśmy jeszcze bardziej niż dotąd doceniali i pielęgnowali to, co nas łączy” – dodał prezydent.

„Szczególnie w te świąteczne dni myślimy o sobie jako o wspólnocie, w której nikt nie jest zapomniany” – powiedziała pierwsza dama. „Pamiętamy o tych rodakach, którzy potrzebują naszego wsparcia oraz o tych, którzy są dzisiaj bardzo daleko” – zaapelował prezydent.

Pierwsza dama gorąco pozdrowiła także Polaków na obczyźnie. „Życzymy Państwu, aby nasze świąteczne tradycje uczyniły Polskę jeszcze bliższą Państwa sercom. Niech śpiewane w Państwa domach piękne rodzime kolędy zaświadczą o bogactwie polskiej kultury” – powiedziała prezydentowa.

„Drodzy Państwo, życzymy, aby zbliżający się rok 2021 był dla wszystkich Państwa pomyślny. Ufamy mocno, że będzie lepszy od starego. Że razem sprostamy wszystkim wyzwaniom” – wskazał prezydent.

„Boże Narodzenie to święto spełnionej nadziei. Pamiątka narodzin Dzieciątka, które było od proroków ogłoszone, od narodów upragnione. To oczekiwana przez cały rok pora wytchnienia od codziennych obowiązków, czas radości z gwiazdkowych podarunków oraz wdzięczności za to, co udało się osiągnąć przez mijające dwanaście miesięcy” – powiedziała pierwsza dama.

„Niech ta nadzieja i dobre myśli nie opuszczają Państwa zarówno teraz, jak i przez cały nowy rok!” – podkreślił prezydent.

„Wesołych Świąt” – tymi słowami para prezydencka zakończyła życzenia. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Mateusz

    26 grudnia, 2020 at 11:55 am

    Te życzenia to sobie drogi Andrzeju wsadź w d… w pałacu Prezydenta RP swieta żydowskie… tfuuu brzydzę się tobą!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk