Rząd jest gotowy zaszczepić… 98,5 proc. Polaków

Paweł Skutecki23 grudnia, 20202 min

Na dziś mamy już zabezpieczonych punktami szczepień 96,2 proc. gmin i 98,5 proc. populacji – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Pozostała konieczność zapewnienia możliwości szczepienia dla 94 gmin na 2477 – podał.

Informację taką szef resortu zdrowia przekazał na Twitterze.

„Na dziś mamy już zabezpieczonych punktami szczepień 96,2 proc. gmin i 98,5 proc. populacji. To wynik dodatkowego naboru @NFZ_Centrala. Przed nami konieczność zapewnienia możliwości szczepienia dla zaledwie 94 gmin (na 2477)” – napisał szef resort zdrowia.

Pierwszy nabór placówek trwał między 4 a 11 grudnia i odbywał się centralnie. Drugi etap naboru podmiotów leczniczych szczepiących przeciw COVID-19 ruszył 18 grudnia, formularze zgłoszeniowe przyjmowano w oddziałach NFZ do 22 grudnia.

Za każde szczepienie placówka otrzyma z NFZ od 61,24 zł do 95,70 zł w zależności m.in. od miejsca wykonania szczepienia (punkt szczepień, dojazd do pacjenta), zaangażowania transportu medycznego. Środki na szczepienia pochodzić będą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szczepienia mają być dobrowolne i darmowe. Przed szczepieniem populacyjnym w pierwszej kolejności w tzw. szpitalach węzłowych szczepione będą m.in. osoby pracujące w ochronie zdrowia, nie tylko personel medyczny, ale także pomocniczy i administracyjny. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk