ZagranicaKolejną odmianę koronawirusa znaleziono w Wielkiej Brytanii

Karol Kwiatkowski23 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W Wielkiej Brytanii zidentyfikowano dwa przypadki nowego, „bardziej podatnego na przenoszenie” wariantu COVID-19. Oba przypadki dotyczą osób, które przyjechały z Republiki Południowej Afryki w ciągu ostatnich kilku tygodni, powiedział brytyjski minister zdrowia, Matt Hancock na konferencji prasowej.

Hancock powiedział, że „bardzo niepokojące” jest to, że ten wariant jest „jeszcze bardziej zdolny do przenoszenia” niż szczep oryginalny – a także, że „wydaje się, że zmutował bardziej” niż wcześniej wykryty nowy wariant, chociaż w nieznanym stopniu.

Dr Hopkins powiedział: „Mamy więcej dowodów na temat transmisji dla wariantu brytyjskiego, ponieważ badaliśmy to bardzo szczegółowo z partnerami akademickimi. Wciąż dowiadujemy się więcej o wariancie południowoafrykańskim. Jesteśmy przekonani, że system, który posiadamy, pomoże kontrolować rozprzestrzenianie się nowej odmiany wirusa”.

Jeśli chodzi o szczepienie, dr Hopkins powiedział, że szczepionka Pfizer wywołuje „silną odpowiedź immunologiczną, jest szeroka i działa przeciwko wielu odmianom wirusa”, dodając, że „nie ma obecnie żadnych dowodów na to, że szczepionka nie zadziała”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

14 + 15 =