W Hiszpanii powstanie lista osób, które odmówią szczepienia

Paweł Skutecki21 grudnia, 202032 min

Rząd Pedra Sancheza utworzy spis osób, które odmówią dobrowolnego w Hiszpanii poddania się szczepieniom przeciwko Covid-19 – wynika ze zmian wprowadzonych w poniedziałek do narodowego programu szczepień.

Nową regulację odnotował m.in. dziennik “El Mundo”, dodając, że gabinet Pedra Sancheza przygotowuje już narzędzia do gromadzenia informacji o nastawieniu obywateli wobec szczepień przeciwko koronawirusowi.

Według zaktualizowanej wersji dokumentu o nazwie “Strategia Szczepień” ministerstwo zdrowia Hiszpanii będzie mogło utworzyć rejestr, aby gromadzić w nim pod nazwiskami obywateli informacje, czy poddali się oni szczepieniom. W przypadku osób, które tego nie zrobiły, w spisie ma figurować powód, dla którego obywatel odmówił udziału w szczepieniu.

Zgodnie z opublikowaną w poniedziałek wersją narodowego programu szczepień, w pierwszej kolejności zostaną im poddani w Hiszpanii pracownicy służby zdrowia.

Zaktualizowany dokument przewiduje, że w pierwszej fazie szczepień przeciwko Covid-19 objętych nimi zostanie około 2,5 mln osób. Poza personelem służby zdrowia znajdą się tam także m.in. podopieczni domów spokojnej starości.

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii planuje rozpocząć szczepienia 27 grudnia. Będą one realizowane za pośrednictwem 13 tys. placówek publicznej służby zdrowia.

Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

3 comments

 • ka

  21 grudnia, 2020 at 5:31 pm

  Zaczyna się! Powinno ich być większość, chyba że ludzie to już są debile to będzie inaczej.

  Reply

 • jakub

  21 grudnia, 2020 at 6:38 pm

  zaczyna się terror sanitarny. Jeżeli ludzie się na to zgodzą, to… właściwie oznaczać będzie, że nie warci jesteśmy tej wolności, którą mamy…

  Reply

 • Paweł

  21 grudnia, 2020 at 7:34 pm

  Rejestry, listy, spisy – dzisiaj bazy danych, każdy reżim totalitarny miał swoje, a później szło już prosto – każdy według kolejności…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk