[FILM] KPRM zachęca do świątecznych spotkań z rodziną przez telefon lub internet

Magdalena Targańska21 grudnia, 202014 min

Do spotkań z rodziną w święta Bożego Narodzenia przez telefon lub internet zachęca KPRM w opublikowanym w poniedziałek spocie. O spędzenie świąt w ograniczonym gronie zaapelował także premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

KPRM opublikowała w poniedziałek spot, w którym zachęca do spotkań z rodziną w święta Bożego Narodzenia przez telefon lub internet. „Atmosferę Świąt tworzy rodzinna bliskość. Pokażmy, że dla miłości i tradycji odległość nie ma znaczenia. Na Święta zostań w domu” – podkreślono w spocie.

W komunikacie przesłanym PAP, Kancelaria zaznaczyła, że w tym wyjątkowym czasie można okazać bliskim jak najwięcej uczucia i uwagi, zostając w domu, i zamiast jechać do rodziców i dziadków, spotkać się z nimi przez internet”.

„Nie narażaj ich i siebie na niebezpieczeństwo. Nie narażaj ich na COVID-19” – zaapelowała KPRM.

W komunikacie podkreślono, że do spotkań z rodziną i przyjaciółmi można znaleźć w sieci bezpłatne, bezpieczne i łatwe w obsłudze komunikatory. „Większość z nich – oprócz rozmów głosowych – oferuje też możliwość zobaczenia się z bliskimi niemal twarzą w twarz. Takie wirtualne spotkanie nie odda do końca wyjątkowej magii świątecznego stołu. Jednak pozwoli (…) na namiastkę wigilijnego spotkania. I co najważniejsze – zapewni bezpieczeństwo” – przekazała KPRM.

O spędzenie świąt Bożego Narodzenia w ograniczonym gronie zaapelował także premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

„Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja, żebyśmy w wyjątkowo prosty sposób zatroszczyli się o zdrowie naszych rodzin, babć i dziadków. Pokażmy siłę naszej odpowiedzialności. Zostańmy w domu w ograniczonym gronie. To najlepszy prezent, jaki możemy dać wszystkim wokół!” – napisał premier na swoim Facebookowym profilu.

KPRM przypomniała, że „najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa”. Wskazała na: zachowanie dystansu społecznego – 1,5 m odległości od innych osób, mycie i dezynfekcję rąk, a także czyszczenie i dezynfekcję powierzchni oraz przedmiotów, zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej, korzystanie z aplikacji STOP COVID ProteGO Safe oraz dbanie o częste wietrzenie pomieszczeń.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

Leave a Reply

Koszyk