Amantandyna ponownie dostępna w leczeniu COVID-19

Karol Kwiatkowski21 grudnia, 202022 min

Dr Włodzimierz Bodnar – przemyski pulmonolog ogłosił na stronie internetowej swojej Przychodni Lekarskiej Optima, że chlorowodorek amantadyny ponownie jest dostępny w leczeniu koronawirusa! To niewątpliwy sukces presji społecznej i wielu publikacji niezależnych dziennikarzy, również w Naszej Polsce.

Poniżej przedstawiamy fragment komunikatu Ministerstwa Zdrowia z 16 grudnia 2020.

(… )Jednocześnie, Minister Zdrowia informuje, że zostały wydane zgody na czasowe dopuszczenie do obrotu produktu (…) , na podstawie których wprowadzany jest do obrotu produkt w opakowaniach przeznaczonych na inne rynki.

Zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2018 r. poz. 617) lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością.

Produkty wprowadzone do obrotu w opakowaniach obcojęzycznych oraz inne znajdujące się w obrocie produkty zawierające amantadynę mogą być ordynowane przez lekarza we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych oraz poza tymi wskazaniami zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i mogą być wydawane z apteki bez ograniczeń wynikających z powyższego obwieszczenia.

Według informacji, jakie do nas docierają, chlorowodorek amantadyny ponownie pojawi się w aptekach już 21.12.2020!

Pełna treść komunikatu pod tym linkiem.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Rafał

  28 grudnia, 2020 at 2:04 pm

  Nieprawda, żaden lekarz we Wrocławiu nie chciał przepisać, w aptekach tylko na refundowane recepty.

  Reply

 • zdzicho

  28 grudnia, 2020 at 5:35 pm

  Nie ma, że ktoś sam się wyleczy z covida! Ma się zgłosić na specoddział w specszpitalu, które świecą pustkami, rura w gardziel i jak przetrzyma, to jest do przodu. Może iść do kościoła podziękować za ocalenie życia, pod warunkiem, oczywiście, że nie będzie szósty czy siódmy w świątynia, bo zakaz.

  Albo tradycyjnie, herbata z prądem i gruba kołdra z kocem elektrycznym. A rano zdrów!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk