We Włoszech wysokie kary dla uczestników zabronionych w czasie pandemii przyjęć w domach

Magdalena Targańska19 grudnia, 20202 min

Kary w wysokości po 400 euro wymierzają włoscy policjanci i karabinierzy uczestnikom zabronionych w czasie pandemii Covid-19 domówek, na których gromadzi się duża liczba osób. W piątek funkcjonariusze w Rzymie interweniowali w kilku mieszkaniach.

17 studentów zgromadziło się w 40-metrowym mieszkaniu w dzielnicy Trieste w Wiecznym Mieście, do którego weszli karabinierzy – podały w sobotę stołeczne media. Wszyscy otrzymali kary za złamanie przepisów o walce z pandemią.

Patrol został wezwany o północy przez sąsiadów, którzy skarżyli się na hałasy dochodzące z jednego mieszkań. Okazało się, że świętowano tam 20. urodziny gospodarza.

W centrum stolicy Włoch policjanci interweniowali w wynajętym apartamencie, w którym bawiło się kilkanaście osób. Gdy do niego weszli, niektórzy uczestnicy prywatki schowali się na tarasie, gdzie również zajrzeli funkcjonariusze. Wśród ukaranych są nieletni.

Takich interwencji w Rzymie było w ostatnim czasie wiele. Kilka dni wcześniej na jednym z przerwanych przez policję przyjęć było 34 studentów, wśród nich cudzoziemcy.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *