PolitykaPolskaPrezydent do Kosiniaka-Kamysza: dziękuję za troskę o moje zdrowie

Magdalena Targańska19 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dziękuję za troskę o moje zdrowie, ja patrzę na szczepienie w aspekcie ogólnospołecznym, to moje „państwowe” zadanie – tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział na słowa szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza o tym, że „może jechać i zaszczepić” prezydenta przeciwko COVID-19.

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w piątkowych „Faktach po Faktach” na antenie TVN24, że będzie się szczepić przeciwko COVID-19. „Ja powiem więcej: ja jeszcze mogę jechać i zaszczepić pana prezydenta Dudę, bo on miał chyba jakieś wątpliwości do tego i zrobię to jak najszybciej się da, żeby tylko nie siali fake newsów, zwłaszcza rządzący, którzy są odpowiedzialni za te szczepienia” – dodał prezes ludowców.

W odpowiedzi prezydent Andrzej Duda napisał w sobotę na Twitterze: „Szanowny Panie Przewodniczący @KosiniakKamysz! Dziękuję za troskę o moje zdrowie, ale ja patrzę na szczepienie w aspekcie ogólnospołecznym”. „To moje +państwowe+ zadanie, a w dodatku należę do +ozdrowieńców+” – dodał.

Prezydent dołączył również do Tweeta rozmowę z ekspertami nt. szczepionki przeciwko COVID-19. Nagranie jest dostępne na stronie prezydenckiej kancelarii.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na koronawirusa mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Program przewiduje, że w pierwszej kolejności szczepienia otrzymają pracownicy sektora ochrony zdrowia, sanepidu i DPS-ów; po nich będą mogli zaszczepić się nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

three × 5 =