Minister zdrowia tłumaczy dlaczego dzieci nie mogą wychodzić na dwór do godz. 16

Karol Kwiatkowski19 grudnia, 202033 min

Zakaz wychodzenia dzieci do 16 rzeczywiście jest ‚aberracją’ w istocie rozumienia tego słowa, czyli odstępstwem od normy – tak jak pandemia od stanu normalności. – napisał minister zdrowia, Adam Niedzielski, na Twitterze.

Dziennikarka, Dominiak Wielowieyska, zapytała ministra o tę „aberrację”: „Zakaz samodzielnego wychodzenia dzieci i młodzieży na dwór do godz. 16 w czasie ferii jest aberacją. Gdy już będzie ciemno, pójdą do kolegów do domu, gdzie szansa na zakażenie jest większa niż na świeżym powietrzu. Czy ktoś pomyślał, że dzieci oszaleją, siedząc non-stop w domu?”

Wywołany do tablicy minister odpowiedział w te słowa: „Pani Redaktor, zakaz wychodzenia dzieci do 16 rzeczywiście jest ‚aberracją’ w istocie rozumienia tego słowa, czyli odstępstwem od normy – tak jak pandemia od stanu normalności. Cel jest oczywisty i dotyczy ograniczenia transmisji wirusa.”

Wielowieyska poruszyła jeszcze jedną kwestię z tym związaną: „jednocześnie dopuszczalne jest pójście dziecka do kolegi do domu po godz. 16 lub udział w półkoloniach. Jeżeli półkolonie są dopuszczalne, to przeciew wyjście na dwór wydaje się o wiele mniejszym zagrożeniem, tym bardziej, że dzieci długo tam nie wytrzymają, bo jest zimno.”

Na co minister odpowiedział: „Przebywanie poza domem pod nadzorem opiekuna do 16 to gwarancja że nie będzie dochodziło do dużych, niekontrolowanych spotkań dzieci i młodzieży. Po g. 16 rodzice wracają do domu i są w stanie zapewnić bezpieczne warunki spotkań.”

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • zdzicho

  19 grudnia, 2020 at 7:48 pm

  To czyja jest ta 'polska’, wasza czy nasza? Was też Orlen wykupił? Bo niczym nie różnicie się od zwykłej PiSowskiej gazetki ściennej. Że o cenzurze nie wspomnę.

  Reply

 • Sławek

  19 grudnia, 2020 at 11:25 pm

  Ty jeba…ny miekiszonie!!! O 16 to ja nadal w pracy jestem żeby zarobić na te wasze pierdolone fanaberie i ZUS. A moje dzieci będą wychodzić z domu wtedy kiedy chcą a nie kiedy ty im pozwolisz!!!

  Reply

 • Stanisław

  20 grudnia, 2020 at 12:45 pm

  Tak jak w kabarecie, synu gdzie idziesz, co cię to obchodzi, tylko wróć przed północą, wrócę kiedy będę chciał, w porządku tylko ani minuty póżniej.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk