PolskaPawlak: ważne, żeby wszyscy, którzy będą chcieli się zaszczepić, żeby mieli taką możliwość

Magdalena Targańska18 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wchodzimy w nową fazę, gdzie bardzo ważne będzie, żeby wszyscy, którzy będą chcieli się zaszczepić, żeby mieli taką możliwość. Takie możliwości będziemy stwarzać wspólnie z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej – powiedział prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak.

W piątek w siedzibie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział m.in. prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak. „Związek Ochotniczych Straży Pożarnych aktywnie uczestniczy w działaniach związanych z ochroną ludności, w tym także w działaniach, które dotyczą przeciwdziałania epidemii” – powiedział Pawlak.

„Dzięki współpracy i zaangażowaniu rządu, pana ministra Dworczyka dzisiaj w pewien symboliczny sposób pokazujemy tą intencję, żeby na kolejnym etapie tych działań, które są związane z procesem szczepień ochronnych, żeby można było stworzyć warunki do tego, aby każda osoba, która jest zainteresowana szybkim dostępem do szczepionki, miała taką możliwość” – tłumaczył.

Doprecyzował, że ochotnicze straże pożarne jak i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej będą udzielali pomocy w przypadku problemów logistycznych, dojazdowych czy komunikacyjnych. „Szczepienia są dobrowolne i każdy będzie decydował samodzielnie o tym, czy z tego szczepienia skorzysta, ale najważniejsze jest, żeby ci, którzy spieszą z pomocą zagrożonym, mieli możliwość dostępu do szczepionki na tych pierwszych etapach, żeby mogli nabyć odporność i mogli bezpiecznie prowadzić działania ratownicze” – mówił.

„Bardzo ważne jest też zachowanie tych wszystkich standardowych działań, tych wszystkich elementów przeciwdziałania, to znaczy i maseczki i dystans i wszelkie środki ochrony osobistej. Ale na tym etapie wchodzimy w nową fazę, gdzie bardzo ważne będzie, żeby wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, żeby mieli taką możliwość” – podkreślił.

„Dzięki inicjatywie rządu, pana premiera, pana ministra Dworczyka i współpracy z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej będziemy mogli takie możliwości dla wszystkich zainteresowanych stworzyć” – dodał. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 − five =