Pawlak: ważne, żeby wszyscy, którzy będą chcieli się zaszczepić, żeby mieli taką możliwość

Magdalena Targańska18 grudnia, 20204 min

Wchodzimy w nową fazę, gdzie bardzo ważne będzie, żeby wszyscy, którzy będą chcieli się zaszczepić, żeby mieli taką możliwość. Takie możliwości będziemy stwarzać wspólnie z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej – powiedział prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak.

W piątek w siedzibie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział m.in. prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak. „Związek Ochotniczych Straży Pożarnych aktywnie uczestniczy w działaniach związanych z ochroną ludności, w tym także w działaniach, które dotyczą przeciwdziałania epidemii” – powiedział Pawlak.

„Dzięki współpracy i zaangażowaniu rządu, pana ministra Dworczyka dzisiaj w pewien symboliczny sposób pokazujemy tą intencję, żeby na kolejnym etapie tych działań, które są związane z procesem szczepień ochronnych, żeby można było stworzyć warunki do tego, aby każda osoba, która jest zainteresowana szybkim dostępem do szczepionki, miała taką możliwość” – tłumaczył.

Doprecyzował, że ochotnicze straże pożarne jak i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej będą udzielali pomocy w przypadku problemów logistycznych, dojazdowych czy komunikacyjnych. „Szczepienia są dobrowolne i każdy będzie decydował samodzielnie o tym, czy z tego szczepienia skorzysta, ale najważniejsze jest, żeby ci, którzy spieszą z pomocą zagrożonym, mieli możliwość dostępu do szczepionki na tych pierwszych etapach, żeby mogli nabyć odporność i mogli bezpiecznie prowadzić działania ratownicze” – mówił.

„Bardzo ważne jest też zachowanie tych wszystkich standardowych działań, tych wszystkich elementów przeciwdziałania, to znaczy i maseczki i dystans i wszelkie środki ochrony osobistej. Ale na tym etapie wchodzimy w nową fazę, gdzie bardzo ważne będzie, żeby wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, żeby mieli taką możliwość” – podkreślił.

„Dzięki inicjatywie rządu, pana premiera, pana ministra Dworczyka i współpracy z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej będziemy mogli takie możliwości dla wszystkich zainteresowanych stworzyć” – dodał. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk