PolskaPalenie wyszczupla? Papierosowy przestępca schował się… w ścianie

Paweł Skutecki18 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Warmińsko-mazurska straż graniczna zatrzymała w powiecie grodziskim mężczyznę, który produkował dla grupy przestępczej pudełka na papierosy. Gdy próbowano go zatrzymać, schował się w ścianie, gdzie miał przygotowaną skrytkę na wypadek takich sytuacji.

Rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz poinformowała PAP, że funkcjonariusze z warmińsko-mazurskiego zatrzymali członka grupy przestępczej. Grupa zajmowała się produkowaniem nielegalnych papierosów, a zatrzymany drukował pudełka na papierosy.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 48-latka w powiecie grodziskim, w jego mieszkaniu. Kiedy funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej weszli na teren posesji celem zatrzymania 48-latka, usłyszeli od domowników, że mężczyzna wyjechał. Partnerka stwierdziła, że wynajmuje pomieszczenia, a drugi współdomownik, że poszukiwany od miesiąca przebywa w Przemyślu” – poinformowała Aleksandrowicz.

Dodała, że funkcjonariusze nie dali wiary tym tłumaczeniom i po chwili znaleźli ukrytego mężczyznę na poddaszu, w ścianie. „Tam miał zrobioną skrytkę, w której po prostu się schował. Podczas przeszukania posesji ujawniono wydrukowane opakowania papierosów w ilości 20 tys. sztuk” – dodała rzecznik straży granicznej.

Okazało się również, że 48-latka poszukuje polski wymiar sprawiedliwości za wcześniejsze przestępstwa. „Mężczyzna uchylał się od płacenia podatków, podrabiał znaki towarowe papierosów różnych marek. Decyzją sądu najbliższy rok spędzi w areszcie” – poinformowała Aleksandrowicz. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery + osiem =