ZagranicaProblemy z transportem szczepionek Pfizer. Tysiące dawek zostały zwrócone

Karol Kwiatkowski17 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wiele amerykańskich mediów podało, że kilka tysięcy dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer zostało zwrócone do koncernu po tym, jak były transportowane w zbyt niskich temperaturach.

Generał Gustave Perna, szef operacji Warp Speed, ogłosił, że dwie palety z wystarczającą liczbą dawek szczepionki Pfizer dla 975 osób były przechowywane w temperaturze ​​minus 92 stopni Celsjusza podczas transportu.

Szczepionkę należy przechowywać w ujemnej temperaturze 70 stopni Celsjusza. Perna powiedział, że dwie palety z fiolkami w dwóch lokalizacjach w Kalifornii nigdy nie opuściły ciężarówki i że „anomalia” spowodowała spadek temperatury.

„Natychmiast zwróciliśmy je z powrotem do firmy Pfizer i natychmiast wysłaliśmy przesyłki zastępujące te dwie palety”- powiedział, według CNN.

Dodał, że coś podobnego wydarzyło się w Alabamie, gdzie temperatura dwóch palet z fiolkami obniżyła się do minus 92 stopni Celsjusza. Urzędnicy zatrzymali przesyłkę i zarządzili wymianę.

Teraz urzędnicy wspólnie z koncernem Pfizer badają, czy przechowywanie szczepionek w zbyt niskich temperaturach stwarza zagrożenie dla ich skuteczności lub bezpieczeństwa ludzi.

Źródło: Daily Caller

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × 1 =