Problemy z transportem szczepionek Pfizer. Tysiące dawek zostały zwrócone

Karol Kwiatkowski17 grudnia, 20202 min

Wiele amerykańskich mediów podało, że kilka tysięcy dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer zostało zwrócone do koncernu po tym, jak były transportowane w zbyt niskich temperaturach.

Generał Gustave Perna, szef operacji Warp Speed, ogłosił, że dwie palety z wystarczającą liczbą dawek szczepionki Pfizer dla 975 osób były przechowywane w temperaturze ​​minus 92 stopni Celsjusza podczas transportu.

Szczepionkę należy przechowywać w ujemnej temperaturze 70 stopni Celsjusza. Perna powiedział, że dwie palety z fiolkami w dwóch lokalizacjach w Kalifornii nigdy nie opuściły ciężarówki i że „anomalia” spowodowała spadek temperatury.

„Natychmiast zwróciliśmy je z powrotem do firmy Pfizer i natychmiast wysłaliśmy przesyłki zastępujące te dwie palety”- powiedział, według CNN.

Dodał, że coś podobnego wydarzyło się w Alabamie, gdzie temperatura dwóch palet z fiolkami obniżyła się do minus 92 stopni Celsjusza. Urzędnicy zatrzymali przesyłkę i zarządzili wymianę.

Teraz urzędnicy wspólnie z koncernem Pfizer badają, czy przechowywanie szczepionek w zbyt niskich temperaturach stwarza zagrożenie dla ich skuteczności lub bezpieczeństwa ludzi.

Źródło: Daily Caller

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk