Piotr Wawrzyk kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich

Karol Kwiatkowski17 grudnia, 202012 min

Piotr Wawrzyk to jest wybitna osobowość; to jest człowiek, który odznacza się też szczególną wrażliwością, jest fachowcem i w naszej ocenie byłby bardzo dobrym Rzecznikiem Praw Obywatelskich – powiedział poseł PiS Marek Suski.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział w czwartek, że kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Dodał, że kandydatura ta zostanie zgłoszona w najbliższych dniach. „Mamy nadzieję, że uda się uzyskać większość w Senacie” – podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Kandydaturę PiS na RPO skomentował w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie Marek Suski. „Piotr Wawrzyk to jest wybitna osobowość. To jest człowiek, który odznacza się też szczególną wrażliwością, jest fachowcem. W naszej ocenie jest po prostu bardzo dobrym kandydatem, a jeżeli uda się, żeby został wybrany, to będzie bardzo dobrym Rzecznikiem” – podkreślił.

Termin na ponowne zgłaszanie kandydatów na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich wyznaczono na 29 grudnia.

Posłowie już dwukrotnie próbowali wybrać następcę Adama Bodnara na nowego RPO; za każdym razem jedyną zgłoszoną (przez kluby KO i Lewicy) kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która cieszy się poparciem ponad tysiąca organizacji pozarządowych. Jej kandydatury w głosowaniu dwukrotnie nie poparło jednak PiS.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • zdzicho

    18 grudnia, 2020 at 2:42 am

    Jezus Maria, i ta morda w egzemach i strupach ma być twarzą tutejszych praw obywatelskich? Lepiej mu idzie troska o prawo niż golenie i dbałość o własny wygląd?

    ..no może i dobrze.. przecież tak właśnie te prawa wyglądają..

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk