Budka zaszczepi się przeciwko koronawirusowi

Magdalena Targańska17 grudnia, 202033 min

Lider PO Borys Budka zadeklarował w czwartek, że zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Wyraził też gotowość do uczestniczenia w akcji promującej szczepienia. Absolutnie jestem zwolennikiem szczepionek i wierzę, że jest to jeden ze sposobów walki z pandemią – podkreślił.

O to, czy zaszczepi się przeciwko koronawirusowi, przewodniczący Platformy Obywatelskiej pytany był w czwartek w Radiu Zet. „Tak, w odpowiedniej kolejności, jak tylko będzie to możliwe” – odpowiedział polityk.

Zwrócił uwagę, że pierwszeństwo będą miały osoby walczące z epidemią na pierwszej linii frontu, lekarze. „Chciałbym też, by nauczyciele, jeśli ma być powrót do szkół, byli objęci takim pierwszeństwem” – dodał Budka.

Wyraził jednocześnie gotowość do uczestniczenia w akcji promującej szczepienia, jeśli będzie taka potrzeba. „Jestem gotowy do tego, absolutnie jestem zwolennikiem szczepionek i wierzę w to, że to jest jeden ze sposobów, by walczyć z pandemią” – zaznaczył.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na koronawirusa mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Program przewiduje, że w pierwszej kolejności szczepienia otrzymają pracownicy sektora ochrony zdrowia, sanepidu i DPS-ów; po nich będą mogli zaszczepić się nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki.

Lider PO ocenił jednocześnie, że rząd nie radzi sobie w walce z pandemią. „Jeżeli chodzi o wzrost śmiertelności wśród Polaków, to jest ona najwyższa od II wojny światowej. Nie przygotowano polskiej służby zdrowia na to, by osoby, które są przewlekle chore, pacjenci onkologiczni, osoby z chorobami serca mogły mieć zapewnioną normalną ochronę zdrowia” – podkreślił.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

3 comments

 • jakub

  17 grudnia, 2020 at 9:29 am

  Hurra!

  Reply

  • Marcin

   17 grudnia, 2020 at 10:02 am

   Niech się szczepi….i dwanaście razy….
   I cała politpatologia też…

   Reply

 • Johnfox

  17 grudnia, 2020 at 9:30 am

  Uważam, że jest sporą arogancją czy wręcz czymś niepoważnym to, że nasz radykalno socjalistyczny rząd i jego fanatyczni eksperci od medycyny akademickiej, mówią nam, że powinniśmy zastosować środki, które nigdy w przeszłości się nie sprawdziły, jak „szczepionka na Covid” że są w stanie zatrzymać transmisję wirusa atakującego układ oddechowy poprzez szczepienia wywarem trucizn zawartych w szczepionkach. po których przyjęciu nie będzie możliwości powrotu do zdrowia, gdyż genetyczne zmiany, które nastąpią w organizmach ludzkich będą nieodwracalne a co gorsze nienaprawialne w żaden sposób znany akademickiej medycynie. LUDZIE NIE UMIERAJĄ NA COVID ONI UMIERAJĄ NA WTÓRNE BAKTERYJNE ZAPALENIE PŁUC. !!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk