PolskaMarta Lempart zakażona COVID-19

Magdalena Targańska16 grudnia, 202012 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart uzyskała dodatni wynik testu na koronawirusa – poinformował w środę portal Onet, który rozmawiał z aktywistką. Lempart powiedziała portalowi, że „czuje się całkiem dobrze”.

Jak czytamy, Lempart podejrzewa, że zakaziła się we Wrocławiu, po powrocie z Brukseli. „Mam w domu osobę chorą na COVID-19” – powiedziała Onetowi. Zapewniła, że jej pozytywny wynik na koronawirusa w żaden sposób nie wpływa na plany Strajku Kobiet na najbliższe dni. „Wszystko działa. Strajk poradzi sobie beze mnie przez tydzień” – podkreśliła Lempart.

Portal przypomina również, że Marta Lempart w niedzielę 13 grudnia nie uczestniczyła w ulicznej demonstracji Strajku Kobiet w Warszawie. Jak poinformowali organizatorzy, z powodu choroby Lempart pozostała we Wrocławiu.

Od 22 października w całym kraju trwają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji, których głównym inicjatorem jest Ogólnopolski Strajk Kobiet z czasem przerodziły się w wystąpienia antyrządowe. W niektórych akcjach protestacyjnych biorą również udział środowiska związane z innymi grupami społecznymi. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • zdzicho

    17 grudnia, 2020 at 10:49 am

    A ile ona ma lat? Może już wystarczy? Do utylizacji! Zaintubować i z głowy

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + dwanaście =