Pfizer nie wykonał żadnych badań nad szczepionką?

Karol Kwiatkowski16 grudnia, 2020513 min

Po mediach społecznościowych krąży wpis pewnego Internauty, który wyraził zgodę na publikację jego obserwacji na naszym portalu, ale chce pozostać anonimowy.
Oto ten wpis. Zamieszczamy go w całości (pisownia oryginalna):
„Wczoraj i dzisiaj spędziłam wiele godzin nad publikacjami dotyczącymi tematu szczepionki na COVID-19 i chcę podzielić się z wami szokującymi (imo) wnioskami. Takie poszukiwanie i dogłębna analiza to coś co robię na co dzień w pracy (od kilku lat jestem chemikiem w międzynarodowej firmie, zajmuję się dokumentacją chemiczną oraz wszelkimi działaniami badawczo-rozwojowymi (R&D), czyli właśnie m.in. wyszukiwanie i analiza informacji oraz wszelkie badania), więc potraktowałam to jako praktykę zawodową. Producent na swojej oficjalnej stronie podaje do informacji Raport Kliniczny z przeprowadzonego eksperymentu. ( https://pfe-pfizercom-d8-prod.s3.amazonaws.com/2020-11/C4591001_Clinical_Protocol_Nov2020.pdf )
Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, że nie wykonano ŻADNYCH BADAŃ nowej szczepionki. W skrócie – to co zrobiono to podano po dwie dawki szczepionki grupie ok. 20 000 osób i druga grupa ok. 20 000 osób otrzymała placebo, po kilku dniach/tygodniach wykonano wybiórczo, tylko osobom objawowym, testy na COVID-19, testy na obecność przeciwciał i ZANOTOWANO OBSERWACJE. I tyle.
Główna OBSERWACJA producenta jest taka, że w grupie ok. 40 000 osób pozytywny test na COVID-19 w 7 dni po podaniu 2. dawki szczepionki uzyskało łącznie 170 osób – 162 placebo i 8 zaszczepionych (po podaniu 1. dawki – 275 plac./50 zaszcz.) (załączam wykres poglądowy). Producent chwali się, że skuteczność szczepionki wynosi 95%. Zgadza się, jeżeli bierzemy pod uwagę TYLKO te 170 osób. Co z resztą? 99,96% szczepionych i 99,24% placebo, czyli PRAWIE 100% wszystkich badanych, nie miało żadnych objawów przez kilka tygodni (jedyne co się pojawiło to standardowe odczyny poszczepienne, ból, gorączka, etc.), możliwe że żaden z nich nawet nie zaraził się koronawirusem.
Czym zatem się różni te 99,96 % z jednej grupy od 99,24 % z grupy drugiej? TYLKO tym że osobom z 1. grupy wstrzyknięto nieprzebadany, genetycznie modyfikowany produkt chemiczny. Czy mamy pewność że nie zachorują na COVID-19? Absolutnie NIE. Mogą zachorować za parę dni, tygodni, za pół roku lub rok. Producent nie daje gwarancji 100% skuteczności, czy gwarancji, że po mutacjach wirusa czy, jak to nazywa, „zmianach w charakterystyce pandemii” szczepionka będzie nadal działać. NIE WIADOMO. Jedno z pytań, które od razu się nasuwa – Co z modyfikowanym RNA, które nie napotka na swojej drodze wirusa? Będzie do końca życia krążyć w naszym organizmie? Czy mamy pewność, że nie wpłynie na organizm immunosupresyjnie, że nie połączy się z jakimś białkiem, że nie będzie miało negatywnego oddziaływania przy przechodzeniu innych chorób lub w interakcji z lekami? Absolutnie NIE.
Producent nie przeprowadził tego typu badań. W dokumencie podsumowującym wczorajsze (10.12) spotkanie dotyczące dopuszczenia szczepionki do użytku w USA, w którym wzięli udział przedstawiciele FDA (Federal Drug Agency) z producentami szczepionki (Pfizer & BioNTech), przejrzyście wymieniono część kluczowych aspektów których NIE PRZEBADANO, m.in. wpływ szczepionki na transmisję wirusa (NIE WIADOMO czy ją ogranicza!), skuteczność długoterminowa (NIE WIADOMO czy zaszczepieni nie zachorują w przyszłości!), działanie na osoby, które już przeszły chorobę (NIE WIADOMO czy potrzebują szczepienia!), wpływ na śmiertelność zarażonych! (NIE WIADOMO czy mniej osób umrze gdy zarazi się po zaszczepieniu!) oraz inne (pkt. 8.2, pkt. 8.4, str. 46-49, https://www.fda.gov/media/144245/download ).
Ciekawą kwestią jest również wzmianka o osobach bezobjawowych (str. 42 Dokumentu FDA, Suspected COVID-19 cases), których w liczbie 3410 producent podejrzewa o występowanie (notabene podobna ilość w obu grupach – 1594 zaszcz./1816 plac.), ale niestety nie zostało to potwierdzone testami PCR. Dlaczego? Czyżby brak środków na wykonanie testów? Czy może NIE ISTNIEJE coś takiego jak choroba bezobjawowa ( i wpisali to tylko po to żeby podtrzymać statystyki podawane w mediach)? Gdyby przeliczyć te dane na całą populację Unii Europejskiej (446 mln), gdyby udało się w dość krótkim czasie „wyszczepić” WSZYSTKICH mieszkańców, a także gdyby szczepionka miała taką skuteczność jak podana i gwarantowała dożywotnią odporność na COVID-19 (czego producent nie gwarantuje i czego nie da się sprawdzić podając ją 20 tys. osób..) to wtedy BYĆ MOŻE jesteśmy w stanie uniknąć ok. 3 mln zakażeń i BYĆ MOŻE ok. 30 tys. zgonów (przy czym roczna liczba zgonów w UE z różnych przyczyn wynosi 5 mln…)….
I nasi rządzący (UE) chcą wydać miliardy euro na to, zaszczepić setki milionów osób czymś co NIE WIADOMO jak działa, narażając ich zdrowie i życie, zrujnować przy okazji gospodarkę i życia setek tysięcy, a może i milionów ludzi (bo lockdown się tak szybko nie skończy) i doprowadzić do totalnej zapaści.. Czy ktoś to przekalkulował? Czy ktoś to sprawdził? Czy ktokolwiek zadaje sobie pytanie komu i do czego tak naprawdę się to przyda? Czy tu jak zwykle chodzi tylko o pieniądze czy o coś więcej?”
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

5 comments

 • Kunegunda

  16 grudnia, 2020 at 10:15 pm

  „A tam, po co tam jakieś badania czy szkodzi czy nie… Wszystko ponoć w tych czasach jakoś tam szkodzi, najważniejsze że dostanę lajka na fejsbuku jaki to jestem nowoczesny i nie wierzę w żadne teorie spiskowe.”

 • Alfa

  17 grudnia, 2020 at 8:09 pm

  Autor idiota liczy na klickbajty, czy jest faktycznie idiotą i wierzy w to, co mu się w głowie ulęgło?
  Niezależnie od intencji autora nie miałby on publiki, gdyby nie było idiotów czytelników, podających dalej jego wypociny.

 • Darek

  18 grudnia, 2020 at 10:37 am

  Zdradź mi swoją tajemnicę. Gdzie posiadałaś taką wielką głupotę? Bo dawno nie czytałem takich bzdur. Ponadto chciałbym przestrzec bliskich, żeby nie zbliżali się dobrego miejsca. Wygląda na to, że ten debilizm jest zaraźliwy.

  • Maskoff

   13 lutego, 2022 at 2:09 pm

   Głupota dotyka tych, którzy pobiegli po szpryce. ArR w przypadku szajsera to 0.8%, do tego więcej zgonów w grupie kontrolnej + dodatkowe trupy po odslepieniu i przyjęciu szprycy. Bardzo ” bezpieczny” i „skuteczny ” syf w sam raz dla królików doświadczalnych.

 • Sławek

  18 grudnia, 2020 at 12:41 pm

  Droga Kunegundo,
  Najpierw przeczytaj sobie co jest w linkach podanych przez autora i podejmij z nim polemikę na fakty, jeśli uważasz, że źle zinterpretował dane.

Leave a Reply

Koszyk