Wiceminister: Nie zaszczepię się. To jest kwestia wolności i decyzji każdego człowieka

Karol Kwiatkowski14 grudnia, 20202 min

– Na chwilę obecną nie zaszczepię się przeciwko koronawirusowi – powiedział Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski tłumacząc, że „to jest kwestia wolności i decyzji każdego człowieka”.

– Mówię to w swoim imieniu. To jest moja decyzja. Każdy podejmuje je według własnego uznania, zgodnie z własnymi przekonaniami. Uważam, że polskie państwo nie może zmuszać nikogo do tego, aby się szczepić – wyjaśniał Kowalski.

Wiceminister podkreślił, że „nie namawia nikogo, żeby się nie szczepił, ale nie namawia też do tego, żeby się szczepił”. – To jest mój pogląd, moja opinia, podjęta zgodnie z moją wiedzą i z moją intencją, i proszę to uszanować. Na tym polega właśnie wolność człowieka, który podejmuje własne decyzje. Nie wszyscy muszą się z tym zgadzać, ale ja szanuję innych prawo do wolności, chciałbym, żeby to prawo do wolności było również jeżeli chodzi o mnie uszanowane – mówił, nie wskazując jednak konkretnego powodu, dla którego nie chce się szczepić przeciw Covid-19.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk