Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zajmie się w poniedziałek Narodową Strategią Szczepień

Karol Kwiatkowski13 grudnia, 202023 min

Narodowa strategia szczepień będzie tematem spotkania w BBN, na które prezydent zaprosił na poniedziałek przedstawicieli rządu z premierem – poinformował szef BBN Paweł Soloch.

„Prezydent Andrzej Duda zaprosił na poniedziałek premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie poświęcone narodowej strategii szczepień. W spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego wezmą udział także minister zdrowia Adam Niedzielski oraz pełnomocnik rządu ds. programu szczepień minister Michał Dworczyk” – powiedział Soloch w niedzielę PAP.

Szef BBN zaznaczył, że prezydent popiera przygotowany przez rząd program. „Prezydentowi zależy także na tym, aby jego realizacja przebiegała w sposób możliwie transparentny i niebudzący wątpliwości wśród obywateli. To wymaga dobrej koordynacji i m.in. temu będzie służyć poniedziałkowe spotkanie” – podkreślił.

„Będziemy też dyskutować o kwestiach logistycznych oraz zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom, w tym personelowi medycznemu, na wszystkich etapach procesu szczepień” – dodał.

Zapewnił, że „dla prezydenta szczególnie ważne jest też promowanie wiedzy na ten temat”. „Dlatego już w piątek, na udostępnionej w sieci publicznej dyskusji z ekspertami, prezydent zainaugurował kampanię promującą szczepienia. Prezydent podkreślił konieczność jak najszerszego szczepienia się przeciw COVID-19. Możemy się spodziewać dalszych działań z naszej strony, na dniach ruszyć mają także działania przygotowane przez rząd” – powiedział szef BBN.

Poinformował, że na polecenie prezydenta pozostaje w stałym kontakcie z pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, szefem KPRM Michałem Dworczykiem.

Według przedstawionych we wtorek przez Dworczyka założeń celem narodowego programu szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe i dobrowolne; na podstawie dotychczasowych zgłoszeń rząd oszacował, że można by szczepić 180 tys. osób. (PAP)

autor: Jakub Borowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • zdzichol

  13 grudnia, 2020 at 11:43 pm

  Polskie debile całkowicie zasługują na 'wyszczepienie’. Bydło przeznaczone na ubój, zwłaszcza koszer, musi być zdrowe.

  Reply

 • zdzichol

  14 grudnia, 2020 at 4:20 pm

  A o jakiego narodu bezpieczeństwo mu chodzi i czy menora w Pałacu NAMIESTNIKOWSKIM wciąż płonie!?

  Szalom panie JUDA, szalom.. und czapkom.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk