Kukiz: w przyszłym tygodniu spotkanie posłów i rejestracja koła Kukiz’15

Karol Kwiatkowski11 grudnia, 20203 min

W przyszłym tygodniu spotkanie posłów i rejestracja koła Kukiz’15 – powiedział PAP Paweł Kukiz. Koło będzie liczyło pięciu posłów.

W rozmowie z PAP Kukiz zapowiada, że piątka posłów – on, Stanisław Tyszka, Stanisław Żuk, Jarosław Sachajko i Paweł Szramka – która obecnie jest niezrzeszona, a która decyzją klubu Koalicji Polskiej została usunięta z klubu, spotka się w przyszłym tygodniu przed planowanym posiedzeniem Sejmu.

„To będzie już spotkanie koła. Dojdzie też do sformalizowania tego o czym mówiliśmy” – przekazał muzyk. „Koło będzie się nazywało Kukiz’15” – dodał. W imieniu posłów takie pismo do marszałek Sejmu Elżbiety Witek skieruje Jarosław Sachajko.

W rozmowie z PAP Kukiz odniósł się też do środowego sondażu Social Changes dla wPolityce.pl, w którym po raz pierwszy od zmian w Koalicji Polskiej uwzględniono ugrupowanie muzyka. Kukiz’15 mógłby liczyć na 3 proc. poparcia – tyle samo, ile sam PSL.

„Dla mnie sondaże są pewnego rodzaju wskazaniem jakichś tendencji i trendów. Z całą pewnością PSL sam nie będzie ważył tyle, ile ważył będąc w koalicji z nami” – powiedział Kukiz.

Pod koniec listopada posłowie ugrupowania Kukiza, tworzący razem z PSL Koalicję Polską, zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę, m.in. z powodu głosowań, w których posłowie tego ruchu poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

W ubiegłym tygodniu klub pozbył się z nazwy członu „Kukiz15”, obecnie nazywa się Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści i liczy 24 posłów.

Po decyzjach Koalicji Polskiej klub opuściła także związane z muzykiem Agnieszka Ścigaj, która została posłanką niezrzeszoną. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk