Trzaskowski dostał wezwanie od policji za naruszenie przepisów porządkowych

Magdalena Targańska9 grudnia, 202013 min

Dostałem od policji wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych – poinformował w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączył wezwanie, jakie policja przysłała mu do ratusza.

„Korespondując niedawno z policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog” – napisał na Twitterze prezydent stolicy. Do wpisu dołączone jest zdjęcie wezwania na Komendę Rejonową Policji w Warszawie przy ul. Zakroczymskiej.

Na wezwaniu widnieje informacja, że Rafał Trzaskowski wzywany jest w „charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW”.

Artykuł 54 Kodeksu Wykroczeń dotyczy właśnie naruszenia przepisów porządkowych. „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany” – brzmi ten przepis.

Rafał Trzaskowski publikował na Twitterze filmiki ze sobą na tle manifestujących ludzi, np. 23, 24 i 30 października. (PAP)

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • jakub

    9 grudnia, 2020 at 6:33 pm

    Panie Jacku, a kto rządzi w Warszawie? Bo chyba nie Trzaskowski. On za nic nie odpowiada.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk