PolitykaTrzaskowski dostał wezwanie od policji za naruszenie przepisów porządkowych

Magdalena Targańska9 grudnia, 202013 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dostałem od policji wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych – poinformował w środę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączył wezwanie, jakie policja przysłała mu do ratusza.

„Korespondując niedawno z policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog” – napisał na Twitterze prezydent stolicy. Do wpisu dołączone jest zdjęcie wezwania na Komendę Rejonową Policji w Warszawie przy ul. Zakroczymskiej.

Na wezwaniu widnieje informacja, że Rafał Trzaskowski wzywany jest w „charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW”.

Artykuł 54 Kodeksu Wykroczeń dotyczy właśnie naruszenia przepisów porządkowych. „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany” – brzmi ten przepis.

Rafał Trzaskowski publikował na Twitterze filmiki ze sobą na tle manifestujących ludzi, np. 23, 24 i 30 października. (PAP)

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • jakub

    9 grudnia, 2020 at 6:33 pm

    Panie Jacku, a kto rządzi w Warszawie? Bo chyba nie Trzaskowski. On za nic nie odpowiada.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × dwa =