Nowy sondaż. Kukiz’15 bez PSL dostaje się do Sejmu?

Paweł Skutecki9 grudnia, 20202 min

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 28 proc. badanych deklarujących udział w głosowaniu, a na Polskę 2050 i KO po 22 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Do Sejmu weszłyby też Lewica i Konfederacja.

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym uwzględniona jest Polska2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 28 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni, na które wskazało po 22 proc. badanych.

Chęć głosowania na Lewicę zadeklarowało 11 proc. respondentów, a na Konfederację – 10 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby PSL oraz Kukiz’15, które wskazało po 3 proc. badanych. 1 proc. respondentów wskazał odpowiedź „inne ugrupowanie”.

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę głosowało 31 proc. badanych. Koalicję Obywatelską wskazało 27 proc. respondentów, a Lewicę – 13 proc. Chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 10 proc. respondentów. Pod progiem wyborczym znalazły się PSL i Kukiz’15, uzyskując po 3 proc. głosów.

Badanie, zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1079-osobowej próbie mieszkańców kraju od 4 do 8 grudnia 2020 roku. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk