PolitykaKoalicja Polska usunęła posłów Kukiz’15 z klubu; Kukiz: będziemy zakładać koło

Karol Kwiatkowski9 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Koalicja Polska już oficjalnie usunęła posłów Kukiz’15 z klubu – wynika ze strony Sejmu. Jak powiedział PAP polityk PSL była to oficjalna decyzja klubu. Paweł Kukiz ocenił całą sytuację jako „farsę” i zapowiedział założenie koła poselskiego.

Pod koniec listopada posłowie ugrupowania Kukiza, tworzący razem z PSL Koalicję Polską, zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę, m.in. z powodu głosowań, w których posłowie tego ruchu poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

W ubiegłym tygodniu klub pozbył się z nazwy członu „Kukiz15” i obecnie nazywa się Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści. W środę, przed posiedzeniem Sejmu klub liczy już 24 posłów, a posłami niezrzeszonymi zostali oprócz samego Kukiza także związani z muzykiem: Stanisław Tyszka, Stanisław Żuk, Jarosław Sachajko i Paweł Szramka.

Poseł Koalicji Polskiej, polityk PSL Krzysztof Paszyk ocenił, że forma i sposób pożegnania z Kukizem były dżentelmeńskie. „Liczyliśmy, że te postawy dżentelmeńskie będą z drugiej strony – jednak się myliliśmy. Wypowiedzi, które w mediach pojawiły się krótko potem wymagały oficjalnej decyzji i taką podjęliśmy wczoraj na klubie” – powiedział PAP.

Całą sytuację związaną z zakończeniem współpracy z PSL Kukiz w rozmowie z PAP nazywa „farsą”. „Rada Naczelna PSL decyduje o relegowaniu, reszta klubu nie decyduje, a ja dowiaduję się ze stron sejmowych. To jest kpina, farsa po prostu” – ocenił poseł.

Muzyk przyznaje, że nie pozostanie posłem niezrzeszonym. „Z całą pewnością będziemy zakładać koło poselskie” – zadeklarował. Wcześniej z klubem Koalicji Polskiej zakończyła współpracę związana z Kukizem posłanka Agnieszka Ścigaj, która została posłanką niezależną. (PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × pięć =