Paszport odporności. Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 otrzymają zaświadczenie

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 202033 min

Osoba, która się zaszczepi przeciw COVID-19, otrzyma zaświadczenie o szczepieniu, umożliwiające korzystanie z ułatwień – poinformowano w projekcie Narodowego Programu Szczepień przeciw tej chorobie.

W projekcie Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 poinformowano, że proces szczepień będzie opierał się na zaproszeniach (dokument e-skierowania) ważnych 60 dni od dnia wystawienia.

„Będą one generowane automatycznie w systemie P1 w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych itd.). Ponadto lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (np. dla osoby niemającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania)” – wyjaśniono.

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty na centralnym systemie e-rejestracji, integrującym indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. Na wizytę pacjent będzie mógł się umówić za pośrednictwem specjalnej infolinii, przez Internetowe Konto Pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało podania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania).

Po dokonaniu rezerwacji wizyty pacjent otrzyma SMS-a z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia, ponowny SMS będzie przekazywany dzień przed wizytą. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki otrzyma powiadomienie SMS-em.

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie Pl. Pacjent otrzyma też umożliwiające korzystanie z ułatwień zaświadczenie o szczepieniu.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • zdzichol

  9 grudnia, 2020 at 4:30 am

  Koniecznie musicie ich jakoś znakować żebyśmy wiedzieli komu przyp… przylutować.

  Reply

  • zdzichol

   9 grudnia, 2020 at 4:33 am

   Zamiast czekać jak czarni na swoje BLM zaczniemy zanim jakiś policjant złamie nam kolanem kark.

   Nieszczepieni Lives Matter !!!

   Reply

   • zdzichol

    9 grudnia, 2020 at 4:36 am

    Ale BLM też pasuje – Biali Lives Metter!

    Zaszczepieni to niewolnicy.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk