PolitykaPremier: obiecuję, że państwo nie pozostawi przedsiębiorców i pracowników

Magdalena Targańska4 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie możemy przewidzieć, kiedy do końca pożegnamy problemy związane z epidemią, ale mogę obiecać, że państwo polskie nie pozostawi przedsiębiorców i pracowników samym sobie; będę rozmawiał z różnymi przedsiębiorcami, aby szczegółowo rozpoznać ich problemy – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił w piątek na konferencji prasowej, że przedsiębiorcy muszą mieć wsparcie ze strony państwa, by ochronić miejsca pracy.

„Nie możemy przewidzieć, kiedy do końca będziemy mogli pożegnać problemy z epidemią, ale mogę obiecać, że państwo polskie nie pozostawi przedsiębiorców, nie pozostawi pracowników samym sobie. Będziemy w tej tarczy (finansowej) jesiennej, którą dzisiaj mamy już rozkręconą, wspierać najbardziej pokrzywdzone branże, ale też wiele innych firm nie tylko w tych branżach całkowicie zamkniętych” – zapowiedział Morawiecki.

Mówił, że te firmy i państwa, które będą najlepiej przygotowane do ofensywy rynkowej po tym, jak zadziała szczepionka na koronawirusa, będą miały najlepsze wyniki finansowe, inwestycyjne i gospodarcze w 2021 i 2022 roku.

Morawiecki zapowiedział, że będzie bardzo dużo rozmawiał z różnymi branżami i przedsiębiorcami, aby szczegółowo rozpoznać ich problemy. „I (aby) przez te 100 dni odpowiedzialności, które są przed nami, przeprowadzić gospodarkę polską w najlepszym możliwym kształcie” – powiedział Morawiecki. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 − osiem =