W Austrii będzie kwarantanna dla przybyszów z obszarów wysokiego ryzyka zakażeń koronawirusem

Magdalena Targańska2 grudnia, 20202 min

Najpóźniej od połowy grudnia do 10 stycznia osoby przybywające do Austrii z obszarów, gdzie od 14 dni utrzymuje się wskaźnik ponad 100 nowych zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców dziennie, będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę – poinformował w środę austriacki kanclerz Sebastian Kurz.

Wyłączone mają być z tego między innymi osoby podróżujące służbowo oraz osoby przekraczające regularnie granicę w drodze do pracy. Odwołanie kwarantanny na mocy negatywnego testu na nosicielstwo koronawirusa będzie możliwe najwcześniej po pięciu dniach odosobnienia.

Rząd Austrii chce w ten sposób zapobiec sylwestrowym wycieczkom do Pragi czy odwiedzaniu rodzin w objętych wysokim ryzykiem zarażenia państwach bałkańskich – zaznaczył Kurz. Wszystkie sąsiadujące z Austrią kraje lokują się obecnie powyżej wspomnianego maksymalnego wskaźnika infekcji.

Od poniedziałku przestaną obowiązywać niektóre ograniczenia, wprowadzone w Austrii w ramach walki z pandemią. Wolno będzie znów otworzyć biblioteki i muzea, jak również salony fryzjerskie i gabinety masażu. Zaczną też normalnie funkcjonować przedszkola, szkoły podstawowe oraz klasy niższe i klasy maturalne w szkołach średnich. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk